Trwa ładowanie...
d2i4pkw
d2i4pkw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Angela Merkel apeluje do Putina o skłonienie separatystów do rozejmu

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w rozmowie telefonicznej zaapelowała do prezydenta Rosji Władimira Putina, by nakłonił prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie do zastosowania się do zawieszenia broni - przekazała w środę rzeczniczka niemieckiego rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2i4pkw

Merkel wyraziła również zaniepokojenie dostawami napływającymi z Rosji do separatystów w Donbasie - dodała Christiane Wirtz.

Jednocześnie szefowa rządu Niemiec z zadowoleniem wypowiedziała się o spotkaniu grupy kontaktowej ds. ukraińskiego konfliktu (przedstawiciele OBWE, Rosji i Ukrainy) z wysłannikami separatystów, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w Mińsku.

Na spotkaniu tym ustalono, że separatyści oddadzą dwa wagony z rzeczami pasażerów Boeinga 777 linii Malaysia Airlines, który w połowie lipca został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą.

d2i4pkw

Grupa kontaktowa ds. kryzysu ukraińskiego ma pomóc w wypracowaniu porozumienia w sprawie stałego zawieszenia broni we wschodnich obwodach Ukrainy, gdzie prorosyjscy separatyści od kwietnia walczą z siłami rządowymi.

Kreml podał, że środowa rozmowa Merkel z Putinem odbyła się z inicjatywy niemieckich władz. W komunikacie zwrócono uwagę na pogarszającą się sytuację humanitarną we wschodnich obwodach Ukrainy oraz pochwalono misję OBWE monitorującą granicę rosyjsko-ukraińską.

d2i4pkw

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d2i4pkw

d2i4pkw
Więcej tematów