PolskaAndrzej Seremet spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim

Andrzej Seremet spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim

Prokurator generalny Andrzej Seremet spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. doniesień na temat rzekomego wykrycia trotylu i nitrogliceryny na wraku tupolewa. Lider PiS zapowiada złożenie w prokuraturze "pewnych wniosków".

Andrzej Seremet spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim
Źródło zdjęć: © PAP | Paweł Supernak

O spotkaniu poinformował rzecznik Seremeta Mateusz Martyniuk. W spotkaniu brał udział także prok. Ireneusz Szeląg, szef prowadzącej śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak podkreślił Martyniuk, spotkanie miało charakter prywatny i nie będzie ujawniany jego przebieg. Szczegółów nie przekazał też Kaczyński, podkreślając, że "rozmowa miała charakter prywatny".

- Prokurator generalny przedstawił panu prezesowi Kaczyńskiemu informację w całej sprawie i wysłuchał jego opinii na temat śledztwa - powiedział Martyniuk.

- Zostaną złożone pewne wnioski ze strony mojego pełnomocnika. Przedstawiłem szczerze, nawet bardzo szczerze - w szczególności prokuratorowi Szelągowi - co sądzę na temat jego działań w tej sprawie - oświadczył Kaczyński po spotkaniu.

Według "Rzeczpospolitej" polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny. Po południu Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie informacjom tym zaprzeczyła. Jak mówił płk Szeląg, urządzenia wykorzystywane w Smoleńsku mogą w taki sam sposób sygnalizować obecność materiału wybuchowego, jak i innych związków np. pestycydów, rozpuszczalników i kosmetyków. Charakter publikacji gazety o rzekomym wykryciu trotylu na szczątkach samolotu Szeląg uznał za "sensacyjny".

"Pomyliliśmy się pisząc dziś o trotylu i nitroglicerynie. To mogły być te składniki, ale nie musiały. Aby ostatecznie przekonać się, czy to materiały wybuchowe, okazuje się, że potrzeba aż pół roku badań laboratoryjnych. Dopiero wtedy, czyli ponad trzy lata po katastrofie, mamy dowiedzieć się, czy doszło do eksplozji, czy nie" - napisała w oświadczeniu redakcja.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)