Trwa ładowanie...
d4ixnsa

Andrzej Rychard: Lepper obawia się o wynik Samoobrony

Socjolog Andrzej Rychard ocenił, że lider Samoobrony chce powrócić do koalicji ponieważ obawia się o wynik partii we wcześniejszych wyborach. Andrzej Lepper powiedział, że Samoobrona opowiada się za przedstawioną przez Romana Giertycha propozycją odbudowy koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Samoobrony oraz Ligi Polskich Rodzin.

d4ixnsa
d4ixnsa

Andrzej Rychard jest zdania, że z powodu niekorzystnych dla Samoobrony sondaży, lider tej partii jest skłonny powrócić do dawnego układu. Socjolog podkreślił, że dla takiej partii jak Samoobrona utrzymanie się przy władzy jest najistotniejsze. Zdaniem Andrzeja Rycharda, na decyzję Andrzeja Leppera może mieć również wpływ zagrożenie sprawą karną związaną z wekslami.

Tymczasem szef klubu PiS Marek Kuchciński nie wykluczył powrotu do koalicji Samoobrony. Zdaniem socjologa, takie stanowisko wynika z kalkulacji strat i zysków PiSu. Według Rycharda, odtworzenie kolalicji z Samoobroną będzie dla PiS-u korzystniejsze niż wybory, które wcale nie muszą dać większości w parlamencie Prawu i Sprawiedliwości. Przez to, według socjologa zaczyna powoli wytwarzać się sytuacja, w której partiom bardziej zależy na odtworzeniu dawnej koalicji niż doprowadzeniu do wcześniejszych wyborów.

d4ixnsa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ixnsa
Więcej tematów