Trwa ładowanie...
doob8bw

Andrzej Duda wspiera dzielnego 14-letniego sportowca, który walczy o normalne życie

• #DrużynaBłażeja - para prezydencka włącza się do akcji charytatywnej • 14-letni sportowiec stracił w wypadku nogi • W pomoc Błażejowi włączył się jego rodzimy Józefów, koledzy z drużyny, a także znani muzycy
Share
Andrzej i Agata Duda z pomocą dla Błażeja Cymermana
Andrzej i Agata Duda z pomocą dla Błażeja CymermanaŹródło: Twitter
doob8bw

Prezydent i Pierwsza Dama włączyli się do akcji pomocy 14-letniemu Błażejowi Cymermanowi. Na swoim oficjalnym profilu Andrzej Duda zamieścił zdjęcie, na którym trzyma kartkę z napisem: #DrużynaBłażeja. Jadąc rowerem na trening piłki nożnej, chłopiec wpadł pod pociąg. 14-latek ledwo uszedł z życiem, ale stracił w wypadku obydwie nogi.

Teraz jego drużyna Józefovia Józefów zbiera środki na protezy nóg, wózek i kosztowną rehabilitację. Koszt samych protez to 200 tysięcy złotych.

Do pomocy włączył się cały Józefów. W najbliższą środę (16.11) odbędzie się charytatywny koncert "Józefów dla Błażeja". Wystąpią podczas niego m.in. Grzegorz Markowski, Urszula z zespołem i muzykami zespołu IRA, Paulla, Bomba Kaloryczna + Vlodi Tafel, B.R.O. Koncert poprowadzi Szymon Hołownia. Całkowity dochód z koncertu oraz atrakcji na skwerze im. św. Jana Pawła II zostanie przeznaczony na pomoc i zakup protez dla Błażeja Cymermana.

doob8bw

26 listopada harcerze z Otwocka organizują grę miejską pod hasłem " Pomagamy BŁAŻEJOWI". Również z niej dochód zostanie przekazany na pomoc Błażejowi.

Jeśli chcielibyście dołączyć się do akcji, możecie przelać pieniądze na subkonto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą": Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 30027 Cymerman Błażej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

oprac. Sylwia Preiss

doob8bw

Podziel się opinią

Share
doob8bw
doob8bw
Więcej tematów