Trwa ładowanie...
d30ifye
IAR

Andrzej Duda przedłużył urlop na Uniwersytecie Jagiellońskim

Prezydent elekt nadal będzie pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie spotkania z rektorem najstarszej polskiej uczelni, Andrzej Duda złożył pismo z prośbą o przedłużenie bezpłatnego urlopu.
Share
Prezydent-elekt Andrzej Duda
Prezydent-elekt Andrzej DudaŹródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d30ifye

- Rektor uczelni, profesor Wojciech Nowak zgodził się na prośbę przyszłego prezydenta - wyjaśnia Adrian Ochalik, rzecznik UJ. Urlop trwać będzie przez kadencję prezydencką, czyli pięć lat.

Zgodnie z prawem, w dniu zaprzysiężenia, czyli 6 sierpnia wygasa mandat poselski Andrzeja Dudy. Prezydent elekt bezpłatny urlop na uczelni miał do czasu pełnienia obowiązków europosła. Wraz ze zmianą funkcji urlop wygasał. UJ nie informuje, czy prezydent elekt i rektor wyjaśnili niejasności w sprawie zatrudnienia Andrzeja Dudy na prywatnej uczelni w Poznaniu.

W czasie kampanii wyborczej okazało się, że obecnie prezydent-elekt, a wtedy europoseł w czasie gdy na UJ przebywał na urlopie, pracował w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. W Poznaniu wykładał bez zgody rektora UJ, czym mógł naruszyć ustawę o szkolnictwie wyższym.

Według innej interpretacji przepisów nie musiał występować o zgodę rektora UJ, ponieważ przed reformą szkolnictwa wyższego złożył oświadczenie, w którym informował, że pracuje na innej uczelni.

d30ifye

Podziel się opinią

Share
d30ifye
d30ifye
Więcej tematów