Trwa ładowanie...
d34pmi9

Andrzej Duda: "Politycy opozycji zmierzają do alternatywnej rzeczywistości"

"Opozycja kontroluje izbę wyższą polskiego parlamentu, utrudnia dialog w Polsce, osłabia państwo" - mówi Andrzej Duda w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy.
Warszawa. Zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. (Adam Chelstowski / Forum, Fot: RM, Adam Chelstowski / Forum)
d34pmi9

"Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości, co utrudnia dialog w Polsce, osłabia polskie państwo. Przecież opozycja kontroluje izbę wyższą polskiego parlamentu" - mówi Andrzej Duda w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

Prezydent twierdzi, że Polska potrzebuje "odpowiedzialnej opozycji". "Takiej, która potrafi konstruktywnie wypełnić funkcję, która jej przypadła. Wyzwań, które będą wymagać naszej współpracy, nie zabraknie w najbliższym czasie" - mówi Andrzej Duda.

Prezydent odniósł się też do swoich planów na drugą kadencję i pytania dziennikarzy o to, czy będzie dystansował się do Prawa i Sprawiedliwości.

d34pmi9

"Polacy mnie znają i wiedzą, jakie wyznaję wartości" - twierdzi Duda. W wywiadzie zapewnia, że "nie udawał kogoś, kim nie jest". I konsekwentnie "trwa przy swoich ideałach".

"Sprawy dla mnie i dla Polaków kluczowe to: rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność. Te pięć polskich spraw symbolizuje Polskę, która potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością. O takiej Polsce marzę i chcę, żeby moja druga kadencja przebiegała pod znakiem Polski ambitnej, innowacyjnej, ale pamiętającej o swoich korzeniach, historii, tożsamości i tradycję" - mówi Duda. I podkreśla, że potrzebna jest koalicja polskich spraw.

Białoruś. Krytyczna sytuacja u sąsiada Polski. Władza lekceważy koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34pmi9

Podziel się opinią

Share
d34pmi9
d34pmi9