Trwa ładowanie...
dkexbov

Andrzej Duda: pamięć o Żołnierzach Wyklętych umacnia najważniejsze wartości

„Pamięć o Żołnierzach Wyklętych umacnia w Polakach wolę trwania przy najważniejszych dla nich wartościach: wolność i honor, solidarność i poświęcenie dla sprawy narodowej” – stwierdził Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda: pamięć o Żołnierzach Wyklętych umacnia najważniejsze wartości
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
dkexbov

„Składam dzisiaj hołd bohaterom powstania antykomunistycznego. Chcę także docenić wysiłki osób, środowisk i instytucji, które upowszechniają znajomość tego ważnego rozdziału historii najnowszej Polski. Wierzę, że ta praca buduje ducha patriotycznego Polaków i przyczynia się do zapewnienia pomyślnej, bezpiecznej przyszłości Ojczyzny. Cześć i chwała bohaterom!" - napisał prezydent w liście do uczestników uroczystości z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony w 2011 roku.

Andrzej Duda zaznaczył, że osoby walczące o niepodległość Polski od wieków są otaczane szczególnym szacunkiem. A suwerenne państwo polskie zawsze pielęgnowało pamięć i oddawało cześć tym, którzy z „narażeniem własnego życia stawali do boju o wolność rodaków”. Jak zaznacza prezydent, tak też dzieje się dzisiaj, kiedy Polacy oddają honory walczącym z totalitaryzmami Hitlera i Stalina.

W liście do uczestników uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych Andrzej Duda napisał, że coraz bardziej upowszechnia się wiedza, że „klęska hitlerowskiej III Rzeszy Niemieckiej nie przyniosła nam prawdziwego wyzwolenia”. Zdaniem prezydenta, właśnie dlatego młode pokolenie Polaków interesuje się historią Żołnierzy Wyklętych.

dkexbov

Podziel się opinią

Share
dkexbov
dkexbov
Więcej tematów