Trwa ładowanie...
d4bcf4r

Andrzej Duda odpowiada na kontrowersyjny artykuł "Newsweeka". "Serdecznie dziękuję"

Tekst o domu rodzinnym Andrzeja Dudy, który opublikowano w "Newsweeku", wzbudził wiele kontrowersji. Prezydent odpowiedział na tekst Renaty Grochal, co już jest ewenementem, bo głowa państwa nie komentuje tekstów w prasie. W dodatku Duda nie skrytykował autorki, ale... podziękował jej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (Kancelaria Prezydenta RP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
d4bcf4r

Andrzej Duda wychował się w bardzo katolickim domu, co nie było nigdy tajemnicą. Rodzice prezydenta opisali jego dzieciństwo w książce, która ukazała się na rynku ponad rok temu. Teraz sięgnęła po nią Renata Grochal z "Newsweeka". Przedstawia w nim prezydenta i jego rodzinę jako zatwardziałych katolików.

Tekst wywołał falę krytyki. Wskazywano, że chodzenie na roraty czy codzienna wspólna modlitwa to nie żadne ekstremum, tylko zwyczajne praktyki religijne, które powinny być częścią życia każdego katolika. Do publikacji odniósł się sam Andrzej Duda, co jest sytuacją dość wyjątkową. Nieczęsto głowa państwa komentuje artykuły na swój temat.

W dodatku Duda nie skrytykował ani nie wyśmiał Grochal, jak robili to inni internauci, ale... podziękował dziennikarce. "Szanowna Pani Redaktor! Serdecznie dziękuję za tę promocję ważnych dla mnie wartości budujacych rodzinę. Pozdrawiam!:-)" - napisał prezydent w wiadomości na Twitterze skierowanej do dziennikarki.

d4bcf4r

Podziel się opinią

Share

d4bcf4r

d4bcf4r
Więcej tematów