Trwa ładowanie...
d4ewdji

Andrzej Duda: będę robił wszystko, żeby przyszłość była piękna dla nas wszystkich

Głęboko wierzę, że przyszłość ma na imię Polska i że przyszłość będzie piękna dla nas wszystkich; ja w każdym razie będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak było - powiedział prezydent elekt Andrzej Duda podczas niedzielnych obchodów Święta Dziękczynienia w Warszawie.
Share
Andrzej Duda podczas obchodów Święta Dziękczynienia na Polach Wilanowskich w Warszawie
Andrzej Duda podczas obchodów Święta Dziękczynienia na Polach Wilanowskich w WarszawieŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d4ewdji

Duda zabrał głos po koncercie dziecięcego zespołu "Arka Noego" na terenie Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Zaśpiewał wraz z dziećmi ich największy przebój: "Święty uśmiechnięty" z ogólnie znanym refrenem: "Taki duży, taki mały może świętym być".

Duda przypomniał inny tekst zespołu, ze słowami "Nie boję się, gdy ciemno jest, ojciec za rękę prowadzi mnie". - To jest po prostu absolutnie genialne - dodał.

- Ogromnie się cieszę, że tutaj jestem z wami - mówił prezydent-elekt, który dziękował metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi za zaproszenie na uroczystości.

d4ewdji

Wcześniej Duda brał udział w mszy. - Nie pozwólmy, aby poprzez ustawodawcze próby zrównać małżeństwo i rodzinę z takimi formami wspólnego życia, które przecież nimi nie są - apelował w homilii prymas Polski abp Wojciech Polak.

Duda złożył też wiązankę kwiatów przy grobie b. prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, pochowanego w Panteonie Wielkich Polaków przy tej świątyni.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia odbywa się pod hasłem "Królowo Rodzin - dziękujemy i zawierzamy".

d4ewdji

Podziel się opinią

Share
d4ewdji
d4ewdji
Więcej tematów