Trwa ładowanie...
d3thl9j

Andrij Parubij: ukraińskie siły zbrojne szykują się do odbicia ataku od północy i wschodu

Ukraińskie siły zbrojne przygotowują się do odbicia możliwego ataku Rosji na północnych i wschodnich granicach, na tym odcinku granicy sytuacja jest krytyczna - oznajmił sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Andrij Parubij.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sekretarz obrony Andrij Parubij
Sekretarz obrony Andrij Parubij (AFP, Fot: Anatolii Stepanov)
d3thl9j

Polityk zapewnił, że Ukraina ma plan działań na wypadek ewentualnej agresji sąsiedniego państwa, jednak go nie ujawnił.

- Niestety, krytyczna sytuacja panuje nie tylko na Krymie, ale na całym północno-wschodnim odcinku granicy. Siły armii rosyjskiej znajdują się zaledwie o kilka godzin (marszu) od Kijowa - oświadczył na konferencji prasowej. - Nie mogę powiedzieć wiele, ale powiem, że nasze oddziały rozmieszczone są w taki sposób, by odbić atak z jakiegokolwiek kierunku - dodał.

Parubij zaznaczył, że Ukrainie udało się powstrzymać rozwój scenariusza zastosowanego przez Rosję na Krymie i w innych częściach kraju - obwodach wschodnich i południowych. - Nasza milicja z pomocą wojsk wewnętrznych MSW i innych oddziałów kontroluje administracje obwodowe, które miały być celem ataków i uporządkowała sytuację na wschodzie i południu Ukrainy - powiedział sekretarz RBNiO.

Parubij poinformował także o intensywnej pracy służb granicznych Ukrainy, które nie dopuszczają na jej terytorium grup dywersyjnych z Rosji. - Już 3,7 tys. obywateli Federacji Rosyjskiej, wobec których były stosowne podejrzenia, nie wpuszczono na terytorium Ukrainy - oświadczył.

d3thl9j

Podziel się opinią

Share
d3thl9j
d3thl9j
Więcej tematów