Trwa ładowanie...
d3q5n1z
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Anders Fogh Rasmussen: liczyć się będzie faktyczne wdrażanie rozejmu na Ukrainie

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział, że cieszyłby się, gdyby zawieszenie broni na wschodniej Ukrainie doprowadziło do powstrzymania przemocy. Ale - zastrzegł - ogłaszanie rozejmu to jedno, a wdrażanie to drugie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anders Fogh Rasmussen (PAP/EPA, Fot: Peter Macdiarmid)
d3q5n1z

- Dobrze się stanie, jeśli wprowadzone zostanie rzeczywiste zawieszenie broni. Ale Ogłoszenie zawieszenia broni to jedno, ale następnym i kluczowym krokiem jest wdrożenie go w dobrej wierze. O tym się przekonam - powiedział Rasmussen na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu NATO w walijskim Newport.

- Ale na razie mam nadzieję, że ten krok mógłby być początkiem konstruktywnego procesu politycznego - dodał.

- Będę się cieszyć, jeśli ponowne ogłoszenie zawieszenia broni będzie szczerą próbą powstrzymania przemocy i rozpoczęcia politycznego procesu. Teraz liczy się wdrażanie rozejmu w dobrej wierze - dodał.

Protokół o wstrzymaniu ognia w Donbasie na wschodzie Ukrainy został podpisany w Mińsku na spotkaniu grupy kontaktowej Ukraina-Rosja-OBWE. Wkrótce potem prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nakazał wstrzymanie ognia we wschodnich obwodach swego kraju.

d3q5n1z

Podziel się opinią

Share

d3q5n1z

d3q5n1z
Więcej tematów