Trwa ładowanie...
Donald Trump

Amerykańska prasa: Trump z rodziną oszukiwali na podatkach. Biały Dom zaprzecza

Ze śledztwa przeprowadzonego przez dziennikarzy "New York Times" wynika, że Donald Trump wraz z rodziną dokonywali machinacji podatkowych oraz innego rodzaju oszustw finansowych. Mieli wzbogacić się dzięki temu o kilkaset milionów dolarów. Biały Dom dementuje doniesienia dziennika.

Share
Amerykańska prasa: Trump z rodziną oszukiwali na podatkach. Biały Dom zaprzecza
Źródło: East News, Fot: Zuma / Splash News/EAST NEWS
d1bk4la

Jak podaje "NYT", przez kilka dziesięcioleci Trump otrzymał od firmy swego ojca, który prowadził handel nieruchomościami, łącznie 413 mln dolarów. Gazeta powołuje się na poufne zeznania podatkowe oraz inne dokumenty finansowe, a także zeznania byłego współpracownika Freda Trumpa - ojca prezydenta USA. Trump junior miał m.in. powołać razem ze swoim rodzeństwem fikcyjną firmę w celu ukrycia milionów dolarów w formie darowizn od swoich rodziców.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders twierdzi, że doniesienia dziennika są "mylące", a wszystkie transakcje zostały sprawdzone i zatwierdzone przez federalny urząd podatkowy (Internal Revenue Service - IRS). Prawnik Trumpa Charles Harder dodaje, że "prezydent Trump nie miał praktycznie żadnego związku z tymi sprawami" oraz twierdzi, że transakcje "były prowadzone przez członków rodziny, którzy nie byli ekspertami i dlatego polegali wyłącznie na licencjonowanych profesjonalistach aby zapewnić ich pełną zgodność z prawem".

d1bk4la

Sprawę bada nowojorski Departament Podatków i Finansów. IRS, na który powołuje się rzeczniczka Trumpa, jak dotąd nie zabrał głosu. Niezależnie od wyniku dochodzenia, prezydent USA nie poniesie konsekwencji karnych za ewentualne oszustwa, gdyż czyny uległy przedawnieniu. W dalszym ciągu może jednak zapłacić karę grzywny, jeśli jego wina zostanie udowodniona.

Zobacz także: Tarczyński: Z Junckerem trzeba na miękko w formie, ale twardo w argumentacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bk4la

Podziel się opinią

Share
d1bk4la
d1bk4la
Więcej tematów