Trwa ładowanie...

Amerykanie wybrali Poznań na siedzibę sztabu

Wojska V Korpusu Armii USA będą miały siedzibę w Poznaniu. W sztabie ma pracować ponad 600 żołnierzy, którzy na miejscu mają pojawić się już w październiku.

Share
Amerykanie wybrali Poznań na siedzibę sztabu
Amerykanie wybrali Poznań na siedzibę sztabuŹródło: PAP
d1awzim

O wyborze stolicy Wielkopolski na siedzibę amerykańskiej armii w Polsce poinformowała na Twitterze ambasadorka Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher.

Amerykańscy żołnierze w Poznaniu

"To już oficjalne - Poznań został wybrany na siedzibę wysuniętego stanowiska dowodzenia V Korpusu US Army. Nie zwalniamy tempa - to bardzo ważny krok w naszej współpracy wojskowej! Wspólnie wzmocnimy bezpieczeństwo Polski i regionu" - napisała Mosbacher na Twitterze.

d1awzim

Informacja pojawiła się również na stronach amerykańskiej armii. W poznańskiej siedzibie ma pojawić się ok. 635 żołnierzy. Pierwsza grupa pracowników bazy ma pojawić się w Poznaniu już w październiku bieżącego roku.

Do najważniejszych działań sztabu V Korpusu Armii USA w Poznaniu będzie będzie należało planowanie operacyjne, dowodzenie misją i kontrola nad siłami rotacyjnymi armii amerykańskiej w Europie.

Agnieszka Holland mówi, czy kolejny film będzie realizować w odbiciu od nowych parytetów oscarowych

Na czele wysuniętego stanowiska dowodzenia V Korpusu stanie generał John S. Kolasheski. "Mamy bardzo dobrą relację z naszymi polskimi sojusznikami i doceniamy ich zaangażowanie w pomoc naszym żołnierzom. Ustanawiając siedzibę V Korpusu US Army w Poznaniu, mamy nadzieję na dalsze wzmacnianie naszej współpracy" - powiedział generał.

d1awzim

Amerykańscy żołnierze w Poznaniu będą przygotowywać się także do manewrów DEFENDER-Europe 21, które odbędą się w maju i czerwcu 2021 w rejonie Morza Czarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1awzim

Podziel się opinią

Share
d1awzim
d1awzim
Więcej tematów