Trwa ładowanie...
d3fqkob

Amerykanie będą potrzebować zezwoleń na wjazd do UE. Zmiana przepisów

Parlament Europejski i Komisja postawiły na swoim. Już za niecałe dwa lata obywatele Stanów Zjednoczonych chcący odwiedzić Unię Europejską będą się musieli ubiegać o wizy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dla obywateli USA będzie to spora zmiana
Dla obywateli USA będzie to spora zmiana (iStock.com)
d3fqkob

Unijne instytucje przypominają, że Stany Zjednoczone wciąż nie zniosły wiz dla obywateli Polski, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii i Cypru.

Teraz to kraje europejskie, wprowadzą ograniczenia dla obywateli USA.

Warto jednak podkreślić, że wizy dla Amerykanów nie oznaczają tak skomplikowanej procedury, jaką przechodzą Polacy przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

d3fqkob

Rejestracje poprzez system ETIAS

"Amerykanie, którzy wybierają się do krajów Unii Europejskiej będą musieli wypełnić formularz przez internet, wnieść odpowiednią opłatę i czekać na zatwierdzenie wniosku. Potrzebują więc jedynie paszportu ważnego 3 miesiące po planowanym wylocie, karty płatniczej i adresu e-mail" - informuje portal fly4free.pl.

Przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku, czyli za niecałe dwa lata.

d3fqkob

Unijne instytucje zaznaczają, że zmiana zasad wjazdu na teren UE wynika z rozszerzenia procedur bezpieczeństwa.

Mimo komunikatu o wprowadzeniu wiz, wciąż nie poinformowano o wysokości kosztów uzyskania takiego dokumentu ani o tym, jak długo będzie on ważny.

Cała administracja związana z wydawaniem wiz ma się odbywać poprzez ETIAS (European Travel Information and Authorisation System), czyli unijny system informacji o podróży oraz zezwoleniach na podróż.

Źródło: ec.europa.eu, fry4free.pl, dailymail.uk

d3fqkob

Podziel się opinią

Share

d3fqkob

d3fqkob
Więcej tematów