Trwa ładowanie...
d1m5qrv

Ambasador USA deklaruje walkę o wizy. "Mam plan"

Zniesienie wiz dla polskich obywateli podróżujących do Stanów Zjednoczonych wraca jak bumerang przy niemal każdej rozmowie o stosunkach polsko-amerykańskich. Nowa ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher deklaruje, że ma plan, jak sprawę załatwić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, chce popularyzować u nas muzykę country
Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, chce popularyzować u nas muzykę country (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d1m5qrv

Ambasador Stanów Zjednoczonych, podobnie jak prezydent tego kraju, ma ogromne doświadczenie w biznesie. Jak mówiła w rozmowie emitowanej na antenie RMF FM, jako bizneswoman zawsze byłam skoncentrowana na wynikach i wymiernych rezultatach. - To trochę różni się od normalnej polityki, ale myślę, że prezydent Trump jako biznesmen, też to docenił - zdradziła.

Efektów oczekuje też w sprawie wiz dla Polaków. Jesteśmy jedynym krajem Strefy Schengen, który do tej pory nie doczekał się włączenia do amerykańskiego programu bezwizowego. Georgette Mosbacher deklaruje, że ma plan, jak tę sprawę załatwić.

"Nie lubię przegrywać". Zniesienie wiz dla Polaków celem Mosbacher

d1m5qrv

- Jestem ambitna i nie lubię przegrywać (...) Mamy już plan działania, a skoro już powiedziałam, że zależy mi na wynikach, chcę go przedstawić i wprowadzić w życie. To może być ostatnia sprawa, którą załatwię, ale jestem zdeterminowana, by ten program bezwizowy przeprowadzić - zapowiedziała.

Ambasador USA stwierdziła, że nie jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego Polacy nie są objęci programem bezwizowym. - Powinniście być. Moje stanowisko w tej sprawie jest bardzo jasne, ale to nie wystarczy. Wiem, że sprawa zyskała teraz należną jej uwagę na wysokim szczeblu w Waszyngtonie - powiedziała.

USA rozważają stworzenie stałych baz

Starannie analizowana jest też koncepcja stworzenia stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce. Mosbacher zapewniła, że USA chcą zrobić wszystko co w ich naszej mocy, by wzmocnić relacje z Polską i ich znaczenie w ramach NATO. - Sprawa ma duże poparcie. Czym to się finalnie zakończy, nie wiem, ale w ciągu kilku miesięcy czegoś się dowiemy - zapowiedziała.

d1m5qrv

Zobacz także: Pogaduchy Morawieckiego z Georgette Mosbacher

- Mogę powiedzieć z dużym przekonaniem, że Polska otrzyma wiele z tego, czego oczekuje. Siła militarna Polski jest po prostu w interesie obu naszych krajów - dodała ambasador Stanów Zjednoczonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m5qrv

Podziel się opinią

Share

d1m5qrv

d1m5qrv
Więcej tematów