Trwa ładowanie...
dmik2cc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ambasador Rosji w Polsce: Moskwa nigdy nie groziła Warszawie

Moskwa nigdy nie groziła Warszawie - oświadczył ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew w wywiadzie dla agencji RIA Nowosti. Dodał, że kiedy pojawiają się doniesienia, jakoby groziła agresja ze strony Rosji, wywołują one co najmniej konsternację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador Rosji w Polsce: Moskwa nigdy nie groziła Warszawie
(AFP, Fot: Kirill Kudryavstsev)
dmik2cc

Andriejew twierdzi, że w Polsce cała elita polityczna, a za nią polska prasa stale ostrzegają przed rosyjskim zagrożeniem. Jednocześnie zapewniał, że "Moskwa nigdy nie zagrażała Warszawie". Jego zdaniem jest to "całkiem oczywiste".

Mówiąc o "domysłach, jakoby ze strony Rosji groziła jakaś agresja, okupacja sąsiednich krajów" ambasador spytał: - A czy nam, Rosjanom, jest to potrzebne? I po co jest nam to potrzebne?

W ocenie Andriejewa stosunki polsko-rosyjskie znacznie się pogorszyły "po antykonstytucyjnym przewrocie na Ukrainie i wejściu Krymu w skład Rosji". Ambasador twierdzi, że to nie strona rosyjska te stosunki zamrażała.

dmik2cc

Zarazem Andriejew wskazuje, że nie można mówić o "totalnym zamrożeniu stosunków" i podkreśla, że kontynuowane są relacje gospodarcze, a także organizowanie przedsięwzięć kulturalnych. Wymienił festiwal kina rosyjskiego "Sputnik nad Polską", festiwal piosenek Anny German "i wiele innych projektów".

- Stosunki robocze są zachowane. Czego faktycznie nie ma, to kontaktów na wysokim szczeblu politycznym - powiedział rosyjski dyplomata.

dmik2cc

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dmik2cc

dmik2cc
Więcej tematów