Trwa ładowanie...

Ambasador Malty porównał Angelę Merkel do Adolfa Hitlera. "Spełniła marzenie"

Michael Zammit Tabona, ambasador Malty w Finlandii, złożył rezygnację po tym, jak udostępniony przez niego wpis, w którym porównał kanclerz Niemiec Angelę Merkel do Adolfa Hitlera, wywołał burzę na Malcie. - Kto powstrzyma Angelę Merkel? - pytał w usuniętym już poście dyplomata.

Share
Ambasador Malty porównał Angelę Merkel do Adolfa Hitlera. "Spełniła marzenie"
Źródło: Getty Images
d3a25yl

O kontrowersyjnych słowach ambasadora Malty w Finlandii poinformowała agencja Reutera. Wpis Michaela Zammita Tabony opublikowany został na Facebooku.

"75 lat temu powstrzymaliśmy Hitlera. Kto powstrzyma Angelę Merkel? Spełniła marzenie Hitlera o kontrolowaniu Europy" - miał napisać ambasador Michael Zammit Tabona w swoim wpisie, który został już usunięty.

d3a25yl

Według doniesień zagranicznych mediów oświadczenie w sprawie dyplomaty wydał już maltański Minister Spraw Zagranicznych, który zareagować miał natychmiast po otrzymaniu informacji o wpisie ambasadora nt. Angeli Merkel.

Zammit Tabona złożył rezygnację, która została przyjęta. Szef MSZ Malty w rozmowie z "Times of Malta" ogłosił także, że zamierza przeprosić Niemcy za "niestosowny" komentarz. Zapowiedział też, że przypomni maltańskim dyplomatom o odpowiedzialnym korzystaniu z mediów społecznościowych.

Michael Zammit Tabona funkcję ambasadora Malty w Finlandii pełnił od 2014 roku.

Zobacz też: Wpadka SOP podczas wizyty Angeli Merkel. Rzecznik rządu Piotr Müller komentuje

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3a25yl

Podziel się opinią

Share
d3a25yl
d3a25yl
Więcej tematów