Trwa ładowanie...
d24xsm3

Ambasador Malty porównał Angelę Merkel do Adolfa Hitlera. "Spełniła marzenie"

Michael Zammit Tabona, ambasador Malty w Finlandii, złożył rezygnację po tym, jak udostępniony przez niego wpis, w którym porównał kanclerz Niemiec Angelę Merkel do Adolfa Hitlera, wywołał burzę na Malcie. - Kto powstrzyma Angelę Merkel? - pytał w usuniętym już poście dyplomata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador Malty odwołany ze stanowiska po porównaniu Angeli Merkel do Adolfa Hitlera
Ambasador Malty odwołany ze stanowiska po porównaniu Angeli Merkel do Adolfa Hitlera (Getty Images)
d24xsm3

O kontrowersyjnych słowach ambasadora Malty w Finlandii poinformowała agencja Reutera. Wpis Michaela Zammita Tabony opublikowany został na Facebooku.

"75 lat temu powstrzymaliśmy Hitlera. Kto powstrzyma Angelę Merkel? Spełniła marzenie Hitlera o kontrolowaniu Europy" - miał napisać ambasador Michael Zammit Tabona w swoim wpisie, który został już usunięty.

Według doniesień zagranicznych mediów oświadczenie w sprawie dyplomaty wydał już maltański Minister Spraw Zagranicznych, który zareagować miał natychmiast po otrzymaniu informacji o wpisie ambasadora nt. Angeli Merkel.

d24xsm3

Zammit Tabona złożył rezygnację, która została przyjęta. Szef MSZ Malty w rozmowie z "Times of Malta" ogłosił także, że zamierza przeprosić Niemcy za "niestosowny" komentarz. Zapowiedział też, że przypomni maltańskim dyplomatom o odpowiedzialnym korzystaniu z mediów społecznościowych.

Michael Zammit Tabona funkcję ambasadora Malty w Finlandii pełnił od 2014 roku.

Zobacz też: Wpadka SOP podczas wizyty Angeli Merkel. Rzecznik rządu Piotr Müller komentuje

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d24xsm3

Podziel się opinią

Share
d24xsm3
d24xsm3
Więcej tematów