Trwa ładowanie...
d2rm5fe

Ambasada przy Watykanie będzie interweniować ws. "polskiego obozu"

• Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej zapowiedziała interwencję w sprawie nazwania "polskim obozem koncentracyjnym" obozu w Auschwitz
• Określenie "polskiego obozu" użyto w artykule włoskiego portalu religijnego "Il Sismografo"
• Polska placówka domaga się sprostowania

Share
d2rm5fe

Polska placówka przy Watykanie - zawiadomiona o użyciu tej nazwy w artykule na temat prywatnego, krakowskiego spotkania papieża Franciszka z kobietą urodzoną w obozie w Auschwitz - poinformowała, że zwróci się do portalu, który informuje o działalności Stolicy Apostolskiej i Kościoła na świecie, o sprostowanie.

Portal "Il Sismografo" jest śledzony przez watykanistów jako cenne źródło informacji.

d2rm5fe

Jego dyrektor Luis Badilla napisał, że w czasie wizyty w Krakowie papież przyjął na audiencji Kanadyjkę węgierskiego pochodzenia Angelę Orosz-Richt, jedyną kobietę, która urodziła się w obozie w Auschwitz i przeżyła jako niemowlę, ukrywana w baraku przez matkę.

W tekście znajduje się sformułowanie: "zbrodnie popełnione w polskim obozie koncentracyjnym". Jednocześnie autor publikacji pisze o "nazistowskiej zagładzie".

We wtorek ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej podejmie interwencję w tej sprawie. Zawiadomiona została też Ambasada Polska we Włoszech.

d2rm5fe

Podziel się opinią

Share
d2rm5fe
d2rm5fe
Więcej tematów