Trwa ładowanie...

Amazon szuka pracowników do Sadów pod Poznaniem. Wiemy, ile płacą

Ruszyła rekrutacja do pracy w centrum logistycznym firmy Amazon znajdującego się w Sadach koło Poznania.

Share
Amazon szuka pracowników do Sadów pod Poznaniem. Wiemy, ile płacą
Źródło: Materiały prasowe
d2cwgou

Amazon, czyli światowy potentat w handlu internetowym jesienią uruchomi w Polsce dwa wielkie centra logistyczne – w Sadach pod Poznaniem oraz w Bielanach Wrocławskich. W każdym z nich znajdzie zatrudnienie około 2 tysięcy osób.

W obu miejscach przyjętych do pracy zostało już kilkudziesięciu pracowników na stanowiska kierownicze oraz stanowiska wsparcia, w tym specjaliści z zakresu HR, finansów, IT, utrzymania infrastruktury, inżynierii oraz działalności operacyjnej.

Do końca lipca trwała rekrutacja na stanowiska liderów zespołów. Osoby zatrudnione na tych stanowiskach mogą liczyć na stawki godzinowe wynoszące 16,25 zł (w Poznaniu) i 16 zł (we Wrocławiu).

d2cwgou

Z kolei od 11 sierpnia swoje aplikacje będą mogły składać osoby chcące pracować na stanowiskach produkcyjnych związanych z pobieraniem, pakowaniem i układaniem towarów. Na stałe w dziele produkcji w Sadach ma pracować około 700 osób, ale na okres przedświąteczny Amazon zamierza zatrudnić dodatkowych pracowników.

- Osoby na tych pozycjach będą zatrudniane na umowy stałe. Rekrutacja na kontrakty na czas określony przed sezonem świątecznym zostanie ogłoszona w późniejszym terminie – informuje biuro prasowe firmy.

A na jakie zarobki można liczyć w Amazonie? Stawka godzinowa na stanowiskach produkcyjnych zaczyna się od 13 zł brutto. Co ciekawe, na takie zarobki mogą liczyć pracownicy w Sadach, ci zatrudnieni w Bielanach Wrocławskich dostaną stawki o 50 groszy niższe. Dodatkowo wypłacane będą premie w wysokości do 15 proc. standardowego wynagrodzenia. Firma oferuje także szereg dodatkowych korzyści, w tym ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną dla wszystkich pracowników.

Osoby, chcące aplikować na stanowiska produkcyjne od 11 sierpnia będą mogły zgłosić się poprzez stronę www.PracawFC.AmazonJobs.com.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu w budowie naszych obiektów. Zdążymy z ich otwarciem jeszcze przed planowanym wcześniej terminem oraz na czas przed sezonem świątecznym – zapowiada Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę. – Chcielibyśmy podziękować za wysiłek włożony w realizację tych niezwykłych obiektów wszystkim zaangażowanym osobom - dodaje.

d2cwgou

Podziel się opinią

Share
d2cwgou
d2cwgou
Więcej tematów