Trwa ładowanie...
d3baxb0

Alternatywa chce postawić Balcerowicza przed Trybunałem Stanu

Podpisy pod wnioskiem o postawienie Leszka Balcerowicza przed Trybunałem Stanu zaczęło zbierać w Sejmie Koło Parlamentarne Alternatywa - poinformowała w czwartek przewodnicząca koła Janina Kraus.

d3baxb0
d3baxb0

Podpisy pod wnioskiem Alternatywa zamierza zbierać do końca maja.

Według Alternatywy, polityka Balcerowicza jako ministra finansów i prezesa NBP przyniosła prawie 3-milionowe bezrobocie i dramatyczną sytuację wielu polskich rodzin.

Pierwszy i drugi plan Balcerowicza realizujący doktrynerską ideologię monetarystyczną, nie liczącą się z potrzebami państwa i społeczeństwa, dla milionów ludzi i tysięcy przedsiębiorców oznacza osobiste dramaty. Polityka ta kontynuowana jest również przez Balcerowicza, tym razem na stanowisku prezesa NBP oraz przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej - czytamy we wniosku Alternatywy.

Posłowie uważają, że podstawę do sformułowania wniosku o postawienie Balcerowicza przed Trybunałem Stanu stanowią jego działania i skutki tych działań: Proceder degradacji potencjału społecznego i gospodarczego powinien zostać poddany ocenie właściwych organów konstytucyjnych.(an)

d3baxb0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3baxb0
Więcej tematów