Trwa ładowanie...
d3lsqd5

Algierczyk i Tunezyjczyk podejrzani o zabójstwo w Ełku. Trafią na trzy miesiące do aresztu

Na trzy miesiące do aresztu trafi 41-letni Algierczyk, podejrzany o zabójstwo 21-letniego Daniela w noc sylwestrową w Ełku - poinformował jego obrońca. Decyzję o areszcie, na wniosek prokuratury, podjął sąd rejonowy w Ełku. Prokuratura zwolniła do domów Algierczyka i Marokańczyka, którzy zostali zatrzymani po zabójstwie Polaka przed barem z kebabem w Ełku. Mężczyznom nie przedstawiono żadnych zarzutów, a w trosce o ich bezpieczeństwo objęto ich nadzorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
41-letni Algierczyk, podejrzany o zabójstwo 21-letniego Daniela w noc sylwestrową w Ełku
41-letni Algierczyk, podejrzany o zabójstwo 21-letniego Daniela w noc sylwestrową w Ełku (PAP, Fot: Artur Reszko)
d3lsqd5

Obrońca Algierczyka mec. Wojciech Stpiczyński powiedział dziennikarzom, że "podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, nie przyznaje się do winy, a okoliczności wskazywane przez niego wskazują, że naprawdę jest niewinny". - Osoba, która bezpośrednio popełniła ten czyn, przyznała się - dodał adwokat.

Według niego "podejrzany tak naprawdę był tylko świadkiem". Dodał, że na pewno zostanie złożone zażalenie na decyzje sądu o aresztowaniu, ale nie wie czy on to zrobi, czy już nowy obrońca.

Adwokat powiedział dziennikarzom w sądzie, że po zakończeniu posiedzenia ws. aresztu przestaje reprezentować swego klienta. - Jest to decyzja wspólna i proszę o uszanowanie tego - podkreślił, nie chcąc mówić o powodach rezygnacji.

d3lsqd5

Zabójstwa Polaka w Ełku. Areszt dla 26-letniego Tunezyjczyka i 41-letniego Algierczyka

Sąd rejonowy w Ełku rozpatrując wnioski prokuratury w Ełku, zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące dwóch podejrzanych o zabójstwo Polaka, 26-letniego Tunezyjczyka, kucharza z kebab-baru i 41-letniego Algierczyka, właściciela lokalu. Posiedzenie toczyło się za zamkniętymi drzwiami.

Według śledczych prowadzących postępowanie ws. zabójstwa chłopaka, awantura zaczęła się, gdy wybiegł on z lokalu zabierając dwie butelki napoju. W pościg za 21-latkiem ruszyli Tunezyjczyk i Algierczyk. Dogonili mężczyznę, doszło do szarpaniny. Według ustaleń prokuratury Algierczyk miał szarpać i przytrzymywać Daniela, a Tunezyjczyk zadawał chłopakowi ciosy nożem. Potem obaj napastnicy wrócili do baru.

d3lsqd5

Podziel się opinią

Share
d3lsqd5
d3lsqd5
Więcej tematów