Trwa ładowanie...
d1q33ta

Aleksij II znów nieprzychylnie o wizycie papieża na Ukrainie

Wizyta papieża na Ukrainie nie przyniesie uspokojenia umysłom ukraińskiego narodu, a wręcz odwrotnie - pogłębi podziały między prawosławnymi a grekokatolikami w tym kraju - powiedział w poniedziałek zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego - Aleksij II.

d1q33ta

Jeszcze krwawią rany zadane na początku lat 90., gdy grekokatolicy siłą zajęli prawosławne świątynie we Lwowie, Tarnopolu i Iwano-Frankowsku - powiedział Aleksij II, nawiązując do przejmowania przez Kościół grekokatolicki świątyń odebranych jego wyznawcom za czasów Związku Radzieckiego.

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi przypomniał, że przed kilku miesiącami metropolita kijowski -Wołodymyr wystosował list do papieża z prośbą, by odłożył swą wizytę, lecz papież nie przychylił się do tej prośby.

Przed miesiącem - podczas wizyty w Atenach - Jan Paweł II publicznie prosił wyznawców prawosławia o wybaczenie zła, jakie uczynili im katolicy.

Zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi powiedział, że woli zobaczyć, jak te słowa będą wprowadzane w czyn, tym bardziej że - jak powiedział - niedawno grekokatolicy podjęli próbę zlikwidowania prawosławnej świątyni we Lwowie, by zapewnić miejsce dla przejazdu papieża. (mk)

d1q33ta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q33ta
Więcej tematów