Trwa ładowanie...
d3gc9pz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Aleksander Łukaszenka o Rosji: myślę, że byliśmy i będziemy razem

Białoruś nie postrzega siebie w oderwaniu od Rosji - oświadczył prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka na spotkaniu w Mińsku z gubernatorem rosyjskiego obwodu swierdłowskiego Jewgienijem Kujwaszowem. - Myślę, że byliśmy i będziemy razem - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Łukaszenka
Aleksander Łukaszenka (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d3gc9pz

- Nie postrzegamy siebie w oderwaniu od Federacji Rosyjskiej, tylko razem, we wspólnej działalności. Tylko wtedy, jeśli będziemy przeciwstawiać się wszelkim zagrożeniom wspólnie, jesteśmy w stanie wytrzymać i przetrwać - oznajmił Łukaszenka.

Według niego o prawdziwości tej konstatacji świadczą wydarzenia "w sąsiednim państwie". - Kto by pomyślał, że coś takiego może w ogóle się zdarzyć? - zapytał Łukaszenka. - Myślę, że byliśmy i będziemy razem - dodał.

Wyraził też przekonanie, że podstawą stosunków białorusko-rosyjskich jest gospodarka. - Jeśli będziemy odpowiednio iść naprzód w sferze handlowo-gospodarczej, to żadne burze i huragany nie będą nam straszne - oświadczył.

d3gc9pz

Echa porozumienia o Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej

Prezydent Białorusi podpisał w czwartek ustawę o ratyfikowaniu porozumienia o Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG), do której mają należeć Rosja, Kazachstan, Białoruś i Armenia. Dokument przewiduje, że EUG powstanie 1 stycznia 2015 roku.

Traktat o EUG zobowiązuje jego sygnatariuszy do zapewnienia swobodnego przepływu towarów, usług, kapitałów i siły roboczej. Strony zobowiązały się również do prowadzenia uzgodnionej polityki w kluczowych sektorach gospodarki - energetyce, przemyśle, rolnictwie i transporcie.

W dokumencie nie wspomina się o wprowadzeniu wspólnej waluty. Zakłada on natomiast, że w 2025 roku mają powstać wspólne rynki gazu ziemnego i ropy naftowej.

d3gc9pz

Podziel się opinią

Share

d3gc9pz

d3gc9pz
Więcej tematów