Trwa ładowanie...
d1ped9j
isis

Al-Kaida zachęca do zamachów we Francji, USA i Rosji

"Przed przyjazdem na ziemię dżihadu, pamiętaj o niepowtarzalnej okazji by zemścić się i ukarać wrogów Allaha w ich własnych domach" - nawołują w sieci islamiści z terrorystycznego ugrupowania Al-Kaida.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Al-Kaida zachęca do zamachów we Francji, USA i Rosji
(PAP)
d1ped9j

Wiele wiadomości publikowanych w ostatnich dniach na portalach grup współpracujących z Al-Kaidą nawołuje do niezwłocznego zaangażowania się w tzw. "świętą wojnę", czyli walkę dżihadystów z niewiernymi.

Jak donosi "Gazeta Polska Codziennie", na miejsca kolejnych zamachów wyznaczane są przede wszystkim Stany Zjednoczone, Rosja oraz Francja. Profesjonalnie sporządzone wpisy zawierają zdjęcia, hasła i krótkie fragmenty tekstów napisanych po arabsku, angielsku i rosyjsku.

Mobilizacja ma być kontynuacją odpowiedzi dżihadystów na zaangażowanie powyższych państw w wojnę w Syrii. Grafiki zamieszczone na stronach pokazują m.in. mapy i flagi USA, Rosji i Francji oraz zakapturzoną i uzbrojoną postać.

Chociaż na całym terytorium Syrii obowiązuje teoretycznie porozumienie rozejmowe, wyłączeni są z niego właśnie zwolennicy Al-Kaidy, tzw. Państwa Islamskiego, organizacja Dżabhat Fatah al-Szam i kurdyjska milicja YPG.

d1ped9j

Podziel się opinią

Share

d1ped9j

d1ped9j
Więcej tematów