Trwa ładowanie...
d2992xj

Al-Kaida powraca. Na jej czele ma stanąć syn Osamy bin Ladena

Klęska tzw. Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie nie oznacza końca dżihadystów. Szef wywiadu irackiego Kurdystanu ostrzega: wraca Al-Kaida. Na jej czele ma stanąć syn Osamy bin Ladena.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Al-Kaida ma powrócić
Al-Kaida ma powrócić (PAP/EPA)
d2992xj

Nazywa się Hamza bin Laden, ale służby wywiadowcze na całym świecie nazywają go "księciem dżihadu". Jest piętnastym dzieckiem największego terrorysty wszech czasów. Ma 28 lat i ma zastąpić Ajmana az-Zawahiriego, obecnego lidera Al-Kaidy.

W 2015 roku obecny szef organizacji w nagraniu mówił o nim: "lew, który wyszedł z jaskini Al-Kaidy". W 2016 znów pojawił się na nagraniu wzywającym do zemsty za śmierć jego ojca. Nosiło ono tytuł "Wszyscy jesteśmy Osamą".

Zobacz też: Al-Kaida ma nowy sposób na wysadzanie samolotów?

Jego sylwetkę przybliżyła w czwartek "Gazeta Wyborcza", pisząc o nim: "szybki i wściekły". "Choć Hamza ukrywa twarz, a jego ostatnie wiarygodne zdjęcia pochodzą z dzieciństwa, to lubi publikować nagrania, na których monotonnym głosem, do złudzenia przypominającym głos ojca, wzywa do ataków przeciwko 'Żydom i krzyżowcom'" - czytamy.

Hamza ma za sobą nazwisko. Nawet jeśli pozostanie jedynie twarzą organizacji, a nie jej rzeczywistym liderem, będzie ono działało jak magnes dla niedobitków dżihadystów uciekających z Syrii i Iraku.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d2992xj

Podziel się opinią

Share
d2992xj
d2992xj
Więcej tematów