Trwa ładowanie...
d15swar
d15swar
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Al-Dżazira: porwani na Wzgórzach Golan żołnierze ONZ zostali uwolnieni

Telewizja Al-Dżazira podała, że porwani na Wzgórzach Golan przez syryjskich rebeliantów żołnierze sił pokojowych ONZ z Fidżi zostali uwolnieni. 45 żołnierzy czeka na przejściu granicznym Al-Kunajtira na Wzgórzach Golan na wjazd do Izraela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d15swar

Wcześniej rząd Fidżi potwierdził autentyczność zamieszczonego w internecie nagrania, na którym fidżijscy żołnierze mówią, że powiedziano im, iż wkrótce będą wolni. W środę zaś armia Fidżi przekazała, że rebelianci z Frontu Al-Nusra wycofali się z warunków, jakie wcześniej stawiali w zamian za uwolnienie zakładników.

Żołnierze z Fidżi zostali uprowadzeni pod koniec sierpnia. Bojownicy z powiązanego z Al-Kaidą Frontu Al-Nusra otoczyli wówczas także dwie jednostki "błękitnych hełmów" z Filipin, jednak filipińscy żołnierze wydostali się oblężenia.

W skład liczących 1250 żołnierzy sił ONZ na Wzgórzach Golan wchodzą wojska z Indii, Fidżi, Nepalu, Filipin, Irlandii i Holandii.

d15swar

Patrolowana przez siły pokojowe ONZ strefa buforowa pomiędzy Izraelem a Syrią ma być w założeniu wolna od wszelkich formacji zbrojnych. W marcu 2013 roku po raz pierwszy wtargnęli do niej syryjscy rebelianci.

Izrael zdobył należące do Syrii Wzgórza Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku, a strefę buforową ustanowiono tam na mocy zawieszenia broni kończącego wojnę Jom Kipur w 1973 roku.

d15swar

Podziel się opinią

Share

d15swar

d15swar
Więcej tematów