Trwa ładowanie...
Radio Zet

Aktor z "Klanu" usłyszał zarzuty - chce się poddać karze

Znany jako dr Lubicz aktor Tomasz S. usłyszał zarzuty za spowodowanie pod wpływem alkoholu kolizji i ucieczkę z miejsca wypadku. Odtwarzający jedną z głównych postaci w serialu "Klan" ma także tymczasowy zakaz prowadzenia samochodu - dowiedziało się Radio Zet.
Share
Aktor z "Klanu" usłyszał zarzuty - chce się poddać karze
Źródło: AKPA, Fot: Jacek Kurnikowski
d21fjly

Jak podało Radio Zet, 54-letni aktor usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji i oddalenie się z miejsca wypadku. Tomasz S. skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze i sam zaproponował ją dla siebie. Miałaby nią być zapłata 10 tysięcy złotych, dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz dodatkowo 2 tysiące złotych grzywny.

Za podobne zarzuty, zgodnie z polskim kodeksem karnym, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawa "dr. Lubicza" trafi teraz do sądu, który zdecyduje, czy proponowana kara jest wystarczającą.

d21fjly

Zarzuty Tomasz S. miał usłyszeć już dwa dni temu. Nie stawił się jednak w odpowiednim terminie w prokuraturze. Tłumaczył się sprawami zawodowymi.

Aktor został zatrzymany po tym jak pod wpływem alkoholu spowodował kolizję w okolicach Góry Kalwarii. Do wypadku doszło w miejscowości Żabieniec.

S. jadący seatem exeo wjechał w forda ka, który zderzył się jeszcze z seatem toledo. Pasażerka forda została przewieziona do szpitala, a aktor odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go dopiero w Górze Kalwarii. Okazało się, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

d21fjly

Podziel się opinią

Share
d21fjly
d21fjly
Więcej tematów