Trwa ładowanie...

Akcja w obronie stuletniej kobiety skazanej na więzienie

Kilka tysięcy użytkowników Twittera w Kenii zawiązało koalicję pod hasłem "Ratujmy uwięzioną stuletnią babcię" i zdołało doprowadzić do jej zwolnienia za kaucją, którą wpłacił jeden z nich, senator z Nairobi Mike Sonko. Kobieta była skazana za przywłaszczenie ziemi.

Share
Akcja w obronie stuletniej kobiety skazanej na więzienie
Źródło: Daily Nation
d2nfmjc

Staruszkę, jak podał lokalny dziennik "Daily Nation" ukazujący się w środkowej Kenii, sędzia skazał na trzy miesiące pozbawienia wolności, ponieważ za nic nie dała się przekonać, że powinna zwrócić prawowitemu właścicielowi dwa hektary ziemi, którą od dawna uprawiała jej rodzina.

Dzięki kampanii w jej obronie, podjętej na Twitterze, spędziła w więzieniu w Embu (środkowa Kenia) tylko 9 dni, ponieważ internauci zyskali poparcie kilku członków kenijskiego Senatu.

- To niemoralność i błąd, kiedy legalny sąd wydaje taki wyrok w stosunku do stuletniej kobiety - oświadczył kenijski senator Kipchumba Murkomen. Jego kolega Lenny Kivuti, wybrany z Embu, gdzie więziono staruszkę, wpłacił 100 000 kenijskich szylingów na potrzeby uwolnionej kobiety.

d2nfmjc

Podziel się opinią

Share
d2nfmjc
d2nfmjc
Więcej tematów