Trwa ładowanie...
d3cvgi1
Akcja krakowskiej policji. Uderzyli w narkobiznes

Akcja krakowskiej policji. Uderzyli w narkobiznes

Dwóch hurtowników, rozprowadzających narkotyki, zostało zatrzymanych przez policję. Funkcjonariusze znaleźli w ich mieszkaniu broń ostrą oraz duże ilości narkotyków: ponad 2 kilogramy amfetaminy, 1 kilogram marihuany, 480 tabletek ekstazy oraz kokainę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3cvgi1

Policyjna akcja została bardzo precyzyjnie zaplanowana. Z zebranych informacji wynikało, że hurtownicy mogą posiadać broń. Kiedy funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań na krakowskiej Krowodrzy, w środku przebywało dwóch mężczyzn. 28-latek już wcześniej był notowany za posiadanie narkotyków oraz włamania i rozboje. Z kolei 23-latek, drugi z zatrzymanych, był notowany jako pseudokibic jednego z krakowskich klubów.

W mieszkaniu znaleziono m.in. duże ilości narkotyków. W workach w lodówce sprawcy ukryli ponad 2 kilogramy amfetaminy oraz 200 tabletek kokainy. Natomiast w plastikowej reklamówce policjanci odnaleźli ok. kilograma marihuany (zarówno poporcjowanej i zapakowanej w plastikowe woreczki strunowe, jak i susz luzem) oraz 480 tabletek ekstazy

d3cvgi1

Zdaniem policji, sprawcy nie tylko zajmowali się sprowadzaniem narkotyków, ale również produkowali marihuanę. Potwierdza to znaleziony w mieszkaniu specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi indyjskich.

Potwierdziły się również przypuszczenia śledczych odnośnie broni - odnaleziono w mieszkaniu pistolet marki Cz.

Jak informuje policja, "zabezpieczone w mieszkaniu duże ilości narkotyków wskazują, że mamy do czynienia z hurtownikami. Mężczyźni najprawdopodobniej porcjowali narkotyki i przekazywali je pomniejszym dealerom".

W prowadzonym postępowaniu śledczy będą musieli ustalić pochodzenie broni palnej oraz to, czy nie została już użyta do popełnienia przestępstwa. Wyjaśnią także pochodzenie narkotyków oraz ustalą ich odbiorców.

d3cvgi1

Podziel się opinią

Share
d3cvgi1
d3cvgi1