Trwa ładowanie...
dasebgg

Akademia Szwedzka zaprzestała prób skontaktowania się z Bobem Dylanem

• Po wielu bezowocnych próbach Akademia Szwedzka przestała szukać kontaktu z Bobem Dylanem, któremu 13 października przyznała literackiego Nobla • Poinformowała w poniedziałek sekretarz tej instytucji Sara Danius • Amerykański muzyk i poeta, który dostał literacką Nagrodę Nobla za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni", milczy od 13 października • Dylan unika także mediów • O Nagrodzie Nobla dla artysty wciąż nie można dowiedzieć się z jego oficjalnej strony internetowej
Share
Akademia Szwedzka zaprzestała prób skontaktowania się z Bobem Dylanem
Źródło: PAP/EPA, Fot: LEX VAN LIESHOUT
dasebgg

- W chwili obecnej nic nie robimy. Dzwoniłam i wysłałam wiadomości pocztą elektroniczną do jego najbliższego współpracownika i otrzymałam bardzo uprzejme odpowiedzi. Na razie to wystarczy - powiedziała Sara Danius w szwedzkim radiu publicznym, SR.

Sekretarz Akademii Szwedzkiej twierdzi, że wcale nie jest zaniepokojona milczeniem Boba Dylana. - Mam wrażenie, że jednak się ujawni - dodała Danius.

Zgodnie z tradycją, laureat musi zdecydować, czy przyjmie Nagrodę Nobla oraz czy przyjedzie 10 grudnia do Sztokholmu na ceremonię jej wręczenia. - Jeśli nie chce przyjechać, to nie przyjedzie. Mimo wszystko będzie to wielkie święto, wyróżnienie należy do niego - podkreśliła Danius.

W 1964 roku przyjęcia Nobla odmówił francuski pisarz Jean-Paul Sartre, ale nie zmieniło to werdyktu i jest on oficjalnie zaliczany do grona noblistów.

dasebgg

Podziel się opinią

Share
dasebgg
dasebgg
Więcej tematów