Trwa ładowanie...

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz: między nią a ministrem Jarosławem Gawinem nie ma konfliktu

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania, zapewniła w Polsat News, że między nią a ministrem Jarosławem Gawinem nie ma konfliktu.

Share
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz: między nią a ministrem Jarosławem Gawinem nie ma konfliktu
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3u47i0

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania wypowiadając się na ten temat powiedziała, że "inaczej czytamy konwencję i mamy kompletnie inne zdania na temat tego, co ona znaczy i co ona znaczy dla kobiet w Polsce”.

Pytana, czy wyjaśnione zostały już między nią a ministrem sprawiedliwości wszystkie wątpliwości dotyczące konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, odpowiedziała: "bardzo wiele wątpliwości, które się pojawiły, dotyczących interpretacji przepisów konwencji już wyjaśniliśmy". - Mieliśmy bardzo długie spotkanie na ten temat. Korzystaliśmy z oryginalnej wersji konwencji, żeby nie mieć wątpliwości, jaka była intencja, co jest napisane dokładnie w tych przepisach - powiedziała Kozłowska-Rajewicz.

- Ja też zamówiłam autoryzowane tłumaczenia tych artykułów, które wciąż jeszcze są sporne albo budzą jakieś wątpliwości u tych, którzy tej konwencji nie chcą - dodała. Zapewniła również: przyjmiemy tę konwencję, oczywiście”.

d3u47i0

Podziel się opinią

Share
d3u47i0
d3u47i0
Więcej tematów