Trwa ładowanie...

Afgańskie siły bezpieczeństwa odpowiadają na ofensywę talibów

Afgańskie siły bezpieczeństwa odpowiedziały na zakrojoną na szeroką skalę ofensywę bojowników talibskich, w wyniku której w ciągu tygodnia śmierć poniosło co najmniej 80 cywilów i członków sił bezpieczeństwa - podały oficjalne źródła afgańskie. Wśród ofiar jest 12 osób, którym talibowie ścięli głowy - pisze agencja AFP.

Share
Afgańskie siły bezpieczeństwa odpowiadają na ofensywę talibów
Źródło: PAP/EPA, Fot: Ghulamullah Habibi
d8qxt89

Ostatnia seria ataków ze strony talibów koncentrowała się w okręgu Ajristan w prowincji Ghazni na wschodzie kraju po ofensywach przeprowadzonych w prowincjach Helmand, Kandahar i Logar.

- Żołnierze afgańscy, policja i komandosi rozpoczęli operacje oczyszczania wymierzone w rebeliantów w okręgu Ajristan - poinformował zastępca gubernatora prowincji Ghazni Mohammad Ali Ahmadi.

d8qxt89

Rzecznik afgańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Sedik Sedikki potwierdził w rozmowie z AFP, że władze "wysłały siły specjalne, policję i armię dla wsparcia okręgu i rozpoczęły operacje przeciwko talibom".

Według tych dwóch przedstawicieli afgańskich władz w ciągu mijającego tygodnia z rąk talibów zginęło od 80 do 100 osób.

W piątek władze Ghazni ostrzegły, że w związku z ofensywą talibów mogą utracić kontrolę nad tym strategicznym terytorium leżącym na południowy zachód od Kabulu.

d8qxt89

Podziel się opinią

Share
d8qxt89
d8qxt89
Więcej tematów