Trwa ładowanie...
d16yios
d16yios
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Afgańscy żołnierze aresztowani podczas próby przekroczenia granicy z Kanadą

Podczas próby przekroczenia granicy z Kanadą aresztowano trzech afgańskich żołnierzy, którzy uczestniczyli w USA w szkoleniu wojskowym i którzy zniknęli w sobotę - poinformowały amerykańskie media, powołując się na Pentagon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d16yios

Trzech afgańskich wojskowych - major i dwóch kapitanów - brało udział w szkoleniu w bazie Cape Cod w stanie Massachusetts. Przepadli bez śladu w sobotę. Ostatni raz widziano ich w pobliżu centrum handlowego, niedaleko bazy.

W ich poszukiwania zaangażowane było wojsko i miejscowa policja. Afgańskich oficerów zatrzymano i aresztowano, gdy próbowali dostać się na terytorium Kanady w pobliżu wodospadu Niagara.

Władze zapewniły, że Afgańczycy nie byli uzbrojeni i nie stanowili zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Mężczyźni brali udział ćwiczeniach, organizowanych co roku przez amerykańskie wojsko dla sojuszników. Szkolenia, które odbywają się od 2004 roku m.in. promować współpracę między siłami zbrojnymi różnych państw. W tegorocznej edycji uczestniczy ponad 200 osób z sześciu krajów, w tym kilkunastu Afgańczyków.

d16yios

Podziel się opinią

Share

d16yios

d16yios
Więcej tematów