Trwa ładowanie...
d3we626
IAR

Afganistan: potężny wybuch przy wjeździe na lotnisko w Kabulu

Potężna eksplozja na międzynarodowym lotnisku w Kabulu. Wybuch nastąpił w pobliżu wejścia do lotniskowego terminala. Eksplodowały dwa samochody-pułapki. Zginęły co najmniej cztery osoby. Liczba rannych, według różnych źródeł, waha się od 10 do 17. Są wśród nich zarówno cywile, jak i funkcjonariusze sił bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W pobliżu terminala eksplodowały dwa samochody-pułapki
W pobliżu terminala eksplodowały dwa samochody-pułapki (AFP, Fot: SHAH Marai)
d3we626

Wybuch nastąpił przy wejściu do lotniskowego terminala. Jak podaje agencja Reuters, eksplodowały dwa samochody pułapki. Na razie nie wiadomo, kto nimi kierował. Do tej pory nikt nie przyznał się do zamachu.

Ze wstępnych informacji wynika, że śmierć poniosły co najmniej cztery osoby, a nawet siedemnaście zostało rannych.

d3we626

Bliższe szczegóły zdarzenia nie są na razie znane.

Fala zamachów w Afganistanie

W ubiegłym tygodniu w fali ataków terrorystycznych w Afganistanie zginęło co najmniej 50 osób. W piątek jeden z napastników wysadził się w powietrze przed siedzibą akademii policyjnej. Do eksplozji doszło także na północ od lotniska w Kabulu.

Do ataku na akademię policyjną przyznali się talibowie. Doszło do nich w zaledwie kilka godzin po tym, jak wyładowana materiałami wybuchowymi ciężarówka eksplodowała w centrum Kabulu. Wybuch zabił 15 osób, a ranił ponad 240.

Wszystko dzieje się w kilka dni po informacji o śmierci przywódcy talibów mułły Omara. Prezydent Afganistanu Ashraf Ghani twierdzi, że talibowie poprzez zamachy próbują odwrócić uwagę od swoich wewnętrznych problemów. Według informacji mediów, wśród talibów doszło do rozłamu, bo nie wszyscy uznali wybór mułły Akhtara Mansura na nowego lidera. Ataki były największymi zamachami w stolicy Afganistanu od początku roku.

d3we626

Podziel się opinią

Share

d3we626

d3we626
Więcej tematów