Trwa ładowanie...
d3tdbf3

Afery gospodarcze bez względu na koalicję

W sprawie tak zwanych afer gospodarczych prokuratura nie uzależnia trybu postępowania ani szybkości tego postępowania od tego czy doszło do nich w okresie takiej a nie innej koalicji - powiedział Prokurator Krajowy Karol Napierski.

Share
d3tdbf3

Napierski zapewnił, że wysiłki prokuratora ograniczają się wyłącznie do przedmiotu postępowania przygotowawczego - przestępstwa i osób, które mogą za nie odpowiadać. Dodał, że zarzuty są przedstawiane w tych sprawach różnym osobom, również takim, które uprzednio pełniły wysokie funkcje państwowe.

Napierski powiedział, że postępowania w sprawie m.in. PKP, PZU Życie, KGHM Polska Miedź, ZUS-u, gazociągu jamalskigo, systemu IACS, pogotowia łódzkiego i Colloseum toczą się równolegle w różnych jednostkach prokuratury. Przede wszystkim zajmują się nimi prokuratury okręgowe i apelacyjne.

Prokurator Krajowy dodał, że w sprawie nadużyć w PZU Życie takie postępowanie powinno się zakończyć jeszcze w maju. Przygotowywany jest akt oskarżenia w stosunku do grupy osób. W pozostałych sprawach, trudno wskazać kiedy postępowania zostaną ukończone. (reb)

d3tdbf3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tdbf3
d3tdbf3
Więcej tematów