Trwa ładowanie...
d19pqti

Afera taśmowa: CBA dotarło do 11 nowych nagrań VIP-ów

Płyta z kolejnymi 11 rozmowami polskich VIP-ów, nielegalnie nagranymi w restauracjach, trafiła do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Biuro przekazało nagrania prokuratorowi generalnemu - ustalił portal tvn24.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afera taśmowa: CBA dotarło do 11 nowych nagrań VIP-ów
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d19pqti

Jak wynika z informacji tvn24.pl, CBA zdobyło nagrania podczas prowadzenia śledztwa w sprawie korupcji. Nie ma ono związku z tzw. aferą taśmową.

- To tak, jakbyśmy - prowadząc dochodzenie dotyczące korupcji - odkryli broń, z której zginął generał Marek Papała. To, co możemy zrobić, to przekazać ją tym, którzy prowadzą sprawę - tłumaczy tvn24.pl jeden z rozmówców.

W ubiegłym miesiącu szef CBA przekazał płytę z nagraniami rozmów prokuratorowi generalnemu. Ten przekazał nagrania Prokuraturze Okręgowej dla Warszawy Pragi, która prowadzi śledztwo dotyczące nielegalnego nagrywania polityków i biznesmenów.

d19pqti

Według informacji zdobytych przez tvn24.pl na płycie nagrano 11 rozmów. Nie wiadomo jednak, kto bierze w nich udział.

Sprawa zdobycia nowych nagrań przez CBA wyszła na jaw podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Posłów miał o nich poinformować prokurator generalny Andrzej Seremet.

Źródło: tvn24.pl

d19pqti

Podziel się opinią

Share

d19pqti

d19pqti
Więcej tematów