Trwa ładowanie...
katecheta

Afera na lekcji religii w Rokietnicy. Rodzice oburzeni

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w szkole podstawowej w Rokietnicy. Katecheta miał tłumaczyć uczniom zło Halloween w wulgarny sposób. On sam uważa, że słowa zostały wyrwane z kontekstu.

Share
Afera na lekcji religii w Rokietnicy. Rodzice oburzeni
Źródło: Forum
df2l1pz

O oburzającym incydencie na lekcji religii w szkole podstawowej w Rokietnicy pisze "Gazeta Wyborcza". Świecki katecheta miał na lekcji powiedzieć, że "dzieci, które chodzą po domach w Halloween i zbierają tego dnia cukierki, zachowują się jak sakramentalne dziwki".

Jedna z mam mówi wprost, że takie słowa są niedopuszczalne mimo jasnego stanowiska Kościoła ws. świętowania Halloween. "Moja córka wraca do domu i pyta mnie: 'Mamo, kto to jest sakramentalna dziwka?'” - mówi gazecie.

df2l1pz

Rodzice złożyli oficjalną skargę na ręce dyrekcji szkoły. Napisali między innymi, że katecheta przekroczył wszelkie granice i nie powinien mieć kontaktu z dziećmi.

Sam nauczyciel twierdzi, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu, a on sam chciał dla dzieci jak najlepiej, bo zależy mu na ich zbawieniu. Tłumaczył, że te słowa padły w kontekście pewnej historii ze starożytności i nie były skierowane personalnie do dzieci. Teraz zdecydował się jednak zrezygnować z nauczania w tej klasie. Przeprosił także uczniów za swoje zachowanie.

Otrzymał upomnienie.

Konin. Policjant zastrzelił 21-latka. Wiceszef MSWiA: M. Kamiński obserwuje tę sprawę

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df2l1pz

Podziel się opinią

Share
df2l1pz
df2l1pz
Więcej tematów