Trwa ładowanie...
d2wnsps

Adwokat z Komisji Majątkowej zrezygnował

Konferencja Episkopatu Polski poinformowała, że sekretarz generalny KEP biskup Stanisław Budzik przyjął rezygnację Piotra P. z członkostwa w Komisji Majątkowej. W ubiegłą środę Piotr P. został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Share
d2wnsps

Jak informowano, Piotr P. usłyszał zarzut przyjęcia ponad 200 tysięcy złotych łapówki. Pieniądze miał przyjąć od Marka P., byłego oficera SB, reprezentującego w sprawach rozpatrywanych przez komisję niektóre instytucje kościoła. Marek P. został aresztowany we wrześniu.

Piotr P. usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wartości w związku z pełnieniem funkcji publicznej, za co może mu grozić kara od 2 do 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł, zakazał mu też pełnienia funkcji członka Komisji Majątkowej.

Mecenasa P. funkcjonariusze CBA zatrzymali w Warszawie, gdzie przeszukano jego mieszkanie i skąd został przewieziony do Gliwic, gdzie został przesłuchany. Po postawieniu zarzutu gliwiccy prokuratorzy zwolnili adwokata.

Piotr P. jest piątą osobą podejrzaną w tej sprawie.

d2wnsps

Podziel się opinią

Share
d2wnsps
d2wnsps
Więcej tematów