Trwa ładowanie...
26-11-2015 19:35

Adrian Zandberg zwołał konferencję przed Sejmem. Został spisany przez policję

Adrian Zandberg, lider Partii Razem zorganizował przed Sejmem konferencję, podczas której skrytykowano środowe posunięcia Prawa i Sprawiedliwości. Zaraz po konferencji policjanci wylegitymowali jej uczestników.

Adrian Zandberg zwołał konferencję przed Sejmem. Został spisany przez policjęŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d33yjcn
d33yjcn

- Można spytać, czemu panowie nas spisują? - spytał Adrian Zandberg. Nie doczekał się odpowiedzi na to pytanie. - Czy to nowy zwyczaj, czy konferencje prasowe przed Sejmem zawsze kończyły się spisywaniem danych osobowych? - dopytywał się lider Partii Razem.

- Nie zawsze. Ale tym razem tak - miał według relacji radia TOK FM odpowiedzieć funkcjonariusz policji.

- Rzeczywiście, takie zdarzenie miało miejsce - poinformowano Wirtualną Polskę w zespole prasowym Komendy Stołecznej Policji. Nie udało nam się jednak ustalić, jakie były powody wylegitymowania uczestników konferencji: czy policjanci otrzymali zgłoszenie o nielegalnym zgromadzeniu, czy też sami podjęli decyzję o interwencji.

- Policjanci uznali, że nasza konferencja jest zgromadzeniem publicznym. Nie była nim. - zapewnił Zandberg, komentując to zdarzenie w radiu TOK FM. - Choć, nawiasem mówiąc, zgromadzenie publiczne zwołane doraźnie też byłoby legalne - dodał.

Zandberg zaznaczył też, że spisanie przez policję nie jest czymś bulwersującym. - Panowie spisali nasze dane, pożegnali się grzecznie i poszli. Nic się nie stało. Zachowam mocne słowa na moment, gdy trzeba będzie ich użyć - podsumował w rozmowie z TOK FM.

d33yjcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33yjcn
Więcej tematów