Trwa ładowanie...

Adam Michnik do reportera TVP Info: Ty skur...ynu

Przed Sejmem zebrało się w niedzielę wielu działaczy opozycji antykomunistycznej, przemawiał m.in. Władysław Frasyniuk. Na scenie był Adam Michnik, którego chwilę wcześniej w tłumie złapał Ziemowit Kossakowski z TVP Info. Spytał, kiedy naczelny "Gazety Wyborczej" przeprosi za brata. - Kiedy ty skur...ynu zmądrzejesz - odparł Michnik.
Share
Adam Michnik na demonstracji w obronie sądownictwa
Adam Michnik na demonstracji w obronie sądownictwaŹródło: Twitter, Fot: Ziemowit Kossakowski
d2ibgdc

Zaskakująca jest skłonność prominentnych działaczy opozycji do dawania amunicji PiS i wspierających go mediom. Pisaliśmy o Grzegorzu Schetynie, który nie uczy się na własnych błędach. Teraz materiału do ataków dostarczył Adam Michnik, który pojawił się w niedzielę przed Sejmem na proteście w obronie sądów.

"Proszę, żeby Pan się odczepił". Lider Obywateli RP do dziennikarza TVP

Kiedy przechodził przez tłum i zmierzał na scenę złapał go pracujący w TVP Info były kandydat PiS. Ziemowit Kossakowski spytał Michnika, "kiedy ma zamiar przeprosić za swojego brata" (przyrodniego, w czasach stalinizmu sędziego i współpracownika tajnych służb - przyp. WP). Michnik odwrócił się i wprost do kamery syknął: - Kiedy ty skur...ynu zmądrzejesz.

Kossakowski próbował jeszcze dopytywać, czy to jedyna odpowiedź redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", ale szybko zaczęli go osłaniać i odgradzać inni uczestnicy demonstracji. W tym momencie nagranie się urywa. Nie ma jednak wątpliwości, że zostanie wielokrotnie pokazane widzom TVP Info. Podobnie było z nerwową reakcją lidera Obywateli RP (wideo powyżej) czy sprzeczki posła PO Tomasza Lenza z reporterem TVP Info.

d2ibgdc

Podziel się opinią

Share
d2ibgdc
d2ibgdc
Więcej tematów