Trwa ładowanie...
d1192y6
Adam Jarubas w Kłoczewie. Zaśpiewał utwór Marka Grechuty
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Adam Jarubas w Kłoczewie. Zaśpiewał utwór Marka Grechuty

Nie może być nierówności w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn za tę samą pracę - powiedział w Kłoczewie kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas. Jego zdaniem waloryzacja kwotowa emerytur powinna być wpisana do konstytucji. Podczas spotkania, za namową swoich partyjnych kolegów, Jarubas zaśpiewał utwór Marka Grechuty "Będziesz moją panią".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1192y6

Jarubas w Kłoczewie na Lubelszczyźnie, podczas tamtejszych obchodów Święta Kobiet powiedział, że to dobra okazja, by upomnieć się o równe traktowanie kobiet, zwłaszcza na rynku pracy. - Dzisiaj widać, że wynagrodzenia kobiet za te samą pracę często są o jedną czwartą niższe niż mężczyzn. Tak dalej być nie może. Chcę się o to mocno dzisiaj, też tutaj z Kłoczewa, upomnieć - powiedział.

- Uważam, że konwencja antyprzemocowa, o której dzisiaj się wiele mówi, ta dyskusja o prawach kobiet nie ma takiego wymiaru praktycznego, przełożenia na realne działania na rynku pracy - ocenił.

d1192y6

Jarubas zwrócił też uwagę na dysproporcje w świadczeniach emerytalnych między kobietami a mężczyznami. Jak tłumaczył, wynikają one z tego, że w okresach, kiedy kobiety przebywały na urlopach wychowawczych, nie były odprowadzane składki.

- Tym dysproporcjom - jak podkreślił - ma przeciwdziałać waloryzacja kwotowa, a nie procentowa tych świadczeń. - To, że udało się ją przeprowadzić, ale epizodycznie, w postaci ustawy doraźnej, to jest sukces. Na tej zmianie zyskały głównie kobiety - zaznaczył.

Jego zdaniem waloryzacja kwotowa powinna być wpisana do konstytucji. - Aby te dysproporcje pomiędzy świadczeniami uzyskiwanymi przez kobiety i mężczyzn nie pogłębiały się, to rozwiązanie powinno być wpisane do konstytucji jako rozwiązanie kwotowe, solidarne, gdzie ludzie pobierający niższe świadczenia będą mogli co roku uzyskiwać tę waloryzację w sposób znaczniejszy. Te dysproporcje między kobietami a mężczyznami nie będą się pogłębiać i również dysproporcje pomiędzy biedniejszymi a bogatszymi nie będą się pogłębiać - powiedział.

Jarubas powiedział, że samorządowcy i politycy lubią bywać wśród kobiet, "bo kobiety nam imponują swoją odpowiedzialnością i troską". Życzył kobietom, aby były radosne i miały dalej cierpliwość dla swoich mężczyzn. - To jest dla nas bardzo ważne i pomaga nam w pracy - dodał.

d1192y6

Jarubas zaśpiewał piosenkę Grechuty

Podczas spotkania w Kłoczewie, za namową swoich partyjnych kolegów - europosła Krzysztofa Hetmana oraz marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego - Jarubas zaśpiewał utwór Marka Grechuty "Będziesz moją panią". Polityk sam akompaniował sobie na gitarze. Panowie wręczali tez zgromadzonym na sali kobietom róże.

Wcześniej Jarubas odwiedził szpital w Kraśniku, gdzie spotkał się z dyrekcją placówki. Tam również wręczał kwiaty i składał życzenia pacjentkom szpitala oraz pracującym w nim kobietom. Wieczorem kandydat PSL na prezydenta spotka się z kobietami w miejscowości Terpentyna.

d1192y6

Podziel się opinią

Share

d1192y6

d1192y6
Więcej tematów