Trwa ładowanie...
08-03-2015 16:46

Adam Jarubas w Kłoczewie. Zaśpiewał utwór Marka Grechuty

Nie może być nierówności w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn za tę samą pracę - powiedział w Kłoczewie kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas. Jego zdaniem waloryzacja kwotowa emerytur powinna być wpisana do konstytucji. Podczas spotkania, za namową swoich partyjnych kolegów, Jarubas zaśpiewał utwór Marka Grechuty "Będziesz moją panią".

d1y3172
d1y3172

Jarubas w Kłoczewie na Lubelszczyźnie, podczas tamtejszych obchodów Święta Kobiet powiedział, że to dobra okazja, by upomnieć się o równe traktowanie kobiet, zwłaszcza na rynku pracy. - Dzisiaj widać, że wynagrodzenia kobiet za te samą pracę często są o jedną czwartą niższe niż mężczyzn. Tak dalej być nie może. Chcę się o to mocno dzisiaj, też tutaj z Kłoczewa, upomnieć - powiedział.

- Uważam, że konwencja antyprzemocowa, o której dzisiaj się wiele mówi, ta dyskusja o prawach kobiet nie ma takiego wymiaru praktycznego, przełożenia na realne działania na rynku pracy - ocenił.

Jarubas zwrócił też uwagę na dysproporcje w świadczeniach emerytalnych między kobietami a mężczyznami. Jak tłumaczył, wynikają one z tego, że w okresach, kiedy kobiety przebywały na urlopach wychowawczych, nie były odprowadzane składki.

d1y3172

- Tym dysproporcjom - jak podkreślił - ma przeciwdziałać waloryzacja kwotowa, a nie procentowa tych świadczeń. - To, że udało się ją przeprowadzić, ale epizodycznie, w postaci ustawy doraźnej, to jest sukces. Na tej zmianie zyskały głównie kobiety - zaznaczył.

Jego zdaniem waloryzacja kwotowa powinna być wpisana do konstytucji. - Aby te dysproporcje pomiędzy świadczeniami uzyskiwanymi przez kobiety i mężczyzn nie pogłębiały się, to rozwiązanie powinno być wpisane do konstytucji jako rozwiązanie kwotowe, solidarne, gdzie ludzie pobierający niższe świadczenia będą mogli co roku uzyskiwać tę waloryzację w sposób znaczniejszy. Te dysproporcje między kobietami a mężczyznami nie będą się pogłębiać i również dysproporcje pomiędzy biedniejszymi a bogatszymi nie będą się pogłębiać - powiedział.

Jarubas powiedział, że samorządowcy i politycy lubią bywać wśród kobiet, "bo kobiety nam imponują swoją odpowiedzialnością i troską". Życzył kobietom, aby były radosne i miały dalej cierpliwość dla swoich mężczyzn. - To jest dla nas bardzo ważne i pomaga nam w pracy - dodał.

Jarubas zaśpiewał piosenkę Grechuty

Podczas spotkania w Kłoczewie, za namową swoich partyjnych kolegów - europosła Krzysztofa Hetmana oraz marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego - Jarubas zaśpiewał utwór Marka Grechuty "Będziesz moją panią". Polityk sam akompaniował sobie na gitarze. Panowie wręczali tez zgromadzonym na sali kobietom róże.

Wcześniej Jarubas odwiedził szpital w Kraśniku, gdzie spotkał się z dyrekcją placówki. Tam również wręczał kwiaty i składał życzenia pacjentkom szpitala oraz pracującym w nim kobietom. Wieczorem kandydat PSL na prezydenta spotka się z kobietami w miejscowości Terpentyna.

d1y3172
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y3172
Więcej tematów