Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
Accu-Chek Solo

Accu-Chek Solo - mikropompa i ulga w skali makro!

Leczenie cukrzycy bywa żmudne i wymagające, lecz przyszedł moment, w którym to może się zmienić na zawsze! Szwajcarska firma Roche, znana między innymi jako jeden z globalnych liderów produkcji urządzeń dla diabetyków, przedstawia mikropompę insulinową Accu-Chek Solo! Co więcej, po raz pierwszy podłączono ją komercyjnie właśnie w Polsce! Jakie są wrażenia pacjentki i czym właściwie jest mikropompa?

Share
Accu-Chek Solo - mikropompa i ulga w skali makro!
Źródło: Materiały prasowe
d385lpa

Małe urządzenie, wielki krok dla chorego!

Pierwszą pacjentką, która doświadczyła działania mikropompy insulinowej była Polka prowadzona przez dr n.med. Violettę Szostek-Gaweł w poradni Med.-Art. w Żorach. Już po pierwszym dniu użytkowania kobieta napisała do przedstawiciela firmy smsa, w którym napisała, że odczuła wielką ulgę: „Super cukier, 94 rano. Żaden kabelek się człowiekowi nie pląta w nocy, a tak lekka pompa, że jej nie czuć. Tak można chorować.”.

No właśnie- „tak można chorować”, czyli… jak?

d385lpa

Mikropompa insulinowa - mikroobciążenie!

Accu-Chek Solo to urządzenie kompaktowe, mobilne, ergonomiczne, bardzo nowoczesne, a tym samym w zdecydowany sposób ułatwiające życie osoby chorej. Współczesne sprzęty stają się coraz bardziej „smart”, idą w kierunku jak najlepszej ergonomiczności oraz praktyczności. Ważne, by użytkownik częściowo zapomniał, że dany wyrób wspiera jego codzienne działania. Dlatego tam, gdzie tylko jest to możliwe, stawia się na miniaturyzację i ergonomiczność. Dokładnie według takiej filozofii została skonstruowana nowa pompa insulinowa Roche.
Istotnym elementem jest sprawny i wygodne sterowanie pompą. Dlatego też zdecydowano się na rozdzielenie części sterującej od panelu leczniczego. Innymi słowy mikropompa przyklejona jest do skóry niczym większy plaster, a pilot zdalnego sterowania, przypominający smartfona, służy do pełnej kontroli systemu!

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.accu-chek.pl/

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d385lpa

Podziel się opinią

Share
d385lpa
d385lpa
Więcej tematów