Trwa ładowanie...

"Absolwenci do burdeli, tak Palikot walczy z bezrobociem?"

"Czy tak Palikot chce rozwiązać problem bezrobocia wśród absolwentów? Wszyscy do burdeli", "czy prostytutki również będą musiały przechodzić na emeryturę w wieku 67 lat?" - piszą Internauci o pomyśle Janusza Palikota, który proponuje zalegalizowanie działalności domów publicznych oraz obłożenie ich podatkiem. I pytają: czy urząd pracy będzie mógł skierować bezrobotnego do takiej firmy? Wielu komentujących ocenia pomysł Palikota pozytywnie.

Share
"Absolwenci do burdeli, tak Palikot walczy z bezrobociem?"
Źródło: Thinkstockphotos
d1cdart

Popierający pomysł Janusza Palikota zwracają uwagę, że nie tylko zapewni to dodatkowe dochody dla skarbu państwa, ale również poprawi sytuację kobiet pracujących w tej branży. Komentujący twierdzą, że pieniądze, z których obecnie finansowana jest działalność grup przestępczych, trafią do skarbu państwa.

d1cdart

- Lepiej opodatkować prostytucję niż zabrać ulgę rodzinną - twierdzi Internauta Wow. - Praca to praca, dziewczyny ciężko pracują bez żadnego ubezpieczenia i pomocy, a zapotrzebowanie na nie jest ogromne - pisze Internauta Arek.

- To jest bardzo dobry pomysł. Jeżeli istnieje popyt na takie usługi, należy to ucywilizować, pracujące tam kobiety zatrudnić, poddać badaniom, zapewnić świadczenia, a właściciel niech płaci podatki. Wiele się mówi o szarej strefie, ale tylko mówi, to może zacząć ją likwidować? Te domy uciech są miejscem do prania brudnych pieniędzy, handlu żywym towarem, narkotykami, poniżania i gnębienia kobiet - komentuje Internauta Syn_sapera.

- Generalnie Palikota i jego popleczników nie popieram, a wręcz nie cierpię, ale tym razem jego pomysł popieram. Prostytucja zawsze była, jest i będzie, podobnie jak spożywanie alkoholi i narkotyków. Tylko od woli państwa zależy, czy będzie nad tym panować, czy puści samopas. Dopóki państwo nie przejmie nad prostytucją kontroli, będzie to robić mafia. Najjaskrawszy przykład to prohibicja w USA. A jest to biznes tak potężny, że wpływy z podatków będą naprawdę spore. A może i ryzyko zarażenia klientów spadnie, jeśli prostytutki będą mogły swobodnie korzystać z opieki lekarskiej (oczywiście po uprzednim opłaceniu składek zdrowotnych) - pisze Internauta TB.

"Polska stanie się alfonsem"

Wielu Internautom nie podoba się pomysł Palikota. Komentujący twierdzą, że państwo nie powinno czerpać korzyści z działalności, którą uważają za niemoralną. Przeciwnicy argumentują również, że opodatkowanie branży podniesie ceny usług, co nie wszystkim się podoba.

d1cdart

- I kogo to najbardziej uderzy po kieszeni? Oczywiście "Kowalskiego", który więcej zapłaci za dragi czy panienki, a pieniądze z tych podatków pójdą na urzędasów takich jak Palikot i spółka - oburza się Internauta Axa. - Do wszystkich popierających ten pomysł - przecież jeśli sutenerzy będą musieli płacić podatki z zysków, to wzrosną ceny usług! - pisze Internauta Ed.

Jak się nazywa ten, który czerpie korzyści majątkowe z nierządu? Alfons? Polska stanie więc alfonsem - twierdzi Internauta Bimber. - Bawmy się, prostytuujmy, pijmy i ćpajmy. To jest cały program Palikota - komentuje Internautka Żyrafa.

- Opodatkujmy i zalegalizujmy zawodowych morderców. To działalność gospodarcza jak każda inna, w dodatku poprawiają kondycję finansową ZUS. Opodatkujmy i zalegalizujmy złodziei, nazwijmy ich Specjalistami od Przemieszczeń Majątkowych - pisze Internauta Retman.

"Koniec bezrobocia? Wszyscy do burdeli!"

Internauci zwracają również uwagę, na trudności i konsekwencje legalizacji i opodatkowania sutenerów. Komentujący pytają m.in., jak pogodzić ten pomysł z deklaracją premiera, według której kobiety będą przechodziły na emeryturę w wieku 67 lat? - Po legalizacji w urzędach pracy można będzie kierować do takiej pracy bezrobotne? - pyta Internauta Markus. - To jest to, co wam lewica i Ruch Palikota młode Polki proponuje w ramach walki z bezrobociem i równego traktowania. W skrócie pomysł tego ugrupowania: Polki do burdeli na Euro 2012, ratować budżet Donka - pisze Internauta Palipies.

d1cdart

- Wspaniały, genialny Pan Palikot, jak za pociągnięciem zaczarowanej różdżki rozwiązał problem bezrobocia wśród polskich absolwentów ekonomii, politologi, socjologii, pedagogiki. Wszyscy do burdeli, Panie i Panowie w ramach równości w jednym uniwersalnym burdelu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - pisze Internauta Palipies.

- Zalegalizować i będzie można odwołać się do rzecznika praw konsumenta jak coś złapiecie - zauważa Internauta Ok. - Już widzę Pana Alfonsa jak pyta: "na fakturkę, czy paragonik wystarczy?" - komentuje Internauta Pompon.

- Palikot doprowadzi do pierwszej w historii polskiego parlamentaryzmu demonstracji pań lekkich obyczajów i alfonsów pod sejmem. Jak wyjdą na ulicę, to zablokują Warszawę na kilka godzin - twierdzi Internauta Bercek.

Zgadzasz się z postulatem Ruchu Palikota, aby opodatkować zyski z prostytucji? Napisz, co o tym sądzisz! Masz pomysł na ciekawy artykuł? Chcesz opublikować własny felieton? ** Zamieścimy Twój tekst w naszym serwisie!

d1cdart

Podziel się opinią

Share
d1cdart
d1cdart
Więcej tematów