Trwa ładowanie...
kościół
05-04-2007 07:50

Abp Nycz: lustracja ważna, ale nie najważniejsza

Metropolita warszawski, arcybiskup Kazimierz Nycz powiedział, że lustracja nie jest najważniejszym zadaniem Kościoła. W audycji "Sygnały Dnia" metropolita dodał jednak, że duchowni chcą przeprowadzić ten proces, aby oczyścić pamięć i zająć się pełnieniem swej misji.

Abp Nycz: lustracja ważna, ale nie najważniejszaŹródło: PAP
d270wfl
d270wfl

Arcybiskup Kazimierz Nycz podkreślił, że prawdę trzeba rozliczać do końca, ale z miłością. Nie można też na podstawie przypadków poszczególnych duchownych, którzy zachowali się niegodnie, wyciągać wniosków dotyczących całego Kościoła.

Przypominając ewangeliczny przykład świętego Piotra, arcybiskup podkreślił, że ktoś, kto zawiódł w godzinie próby, może wrócić do Chrystusa, a nawet na urząd kościelny, poprzez wyznanie winy i wyrażenie żalu.

Metropolita nie chciał komentować informacji prasowych, według których dawny kapelan warszawskiej "Solidarności", ksiądz Stanisław Małkowski, został pozbawiony prawa odprawiania mszy za swoje wypowiedzi o lustracji. Decyzję taką miał podjąć ordynariusz warszawsko-praski, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

d270wfl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d270wfl
Więcej tematów