Trwa ładowanie...

Abp Jędraszewski: "Nie straszne im sądy"

Kościół katolicki w pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzi święto Bożego Miłosierdzia. Centrum tego kultu jest Kraków, a dokładnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Podczas mszy odprawianej z zastosowaniem reżimu sanitarnego, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski mówił o nadziei miłosierdzia mimo słabości i upadków.
Share
Abp Marek Jędraszewski mówił m.in. o nadziei
Abp Marek Jędraszewski mówił m.in. o nadzieiŹródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
d42r35y

- Historia Bożego Miłosierdzia właśnie stąd, z Łagiewnik rozprzestrzenia się na cały świat - mówił cytowany przez PAP abp Marek Jędraszewski podczas niedzielnego nabożeństwa z okazji święta Miłosierdzia Bożego. Jest ono obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli drugą niedzielę wielkanocną.

Metropolita krakowski wygłosił homilię w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, centrum kultu Bożego Miłosierdzia. I właśnie ono było głównym tematem niedzielnych rozważań abpa Jędraszewskiego. Duchowny przypomniał, że po zmartwychwstaniu Chrystusa, pierwszymi jego świadkami byli apostołowie.

Czytaj także: Nowa Wieś Ełcka. Proboszcz "szukał nowych miejsc pochówku". Sprawą zajmie się prokuratura

d42r35y

- Moc Chrystusa sprawiała, że nie straszne dla nich były trybunały, sądy i cierpienia. Taka była siła ich wiary w zmartwychwstałego Pana - zaznaczył duchowny. - Dla człowieka wierzącego przekonanie o istnieniu zbawienia i dostąpieniu miłosierdzia sprawia, że zmienia się nasza teraźniejszość, przenikana Bożym Miłosierdziem, styka się z tym, co doświadczymy w chwili sądu. Mamy nadzieję pełnego miłosierdzia mimo naszej słabości i upadków. Właśnie dlatego, że taką wiarą żyjemy nietrudno rozumieć, że dla tej przyszłości warto zrezygnować z tego co mamy teraz - podkreślił metropolita krakowski.

Niemcy mają pomysł na szczepionkę AstraZeneca. "Eksperyment medyczny"

Abp Jędraszewski stwierdził także, że "do Chrystusa zmartwychwstałego, zwycięzcy grzechu, śmierci i szatana należeć będą ci, którzy złączyli z nim do końca swój los, niezależnie od przeciwieństw, niezależnie od cierpień i trudnych prób jakimi są poddawani".

d42r35y

Święta Faustyna przynosi nadzieję

Zwierzchnik krakowskiego Kościoła przypomniał także podczas homilii postać świętej Faustyny. W rozważaniach arcybiskupa, to święta, która przynosi nadzieję i dźwiga ludzi z ciemności.

Czytaj również: Papież odprawił mszę w nietypowym towarzystwie. "Dla Boga nikt nie jest wykluczony"

Przed pandemią koronawirusa w uroczystościach niedzieli Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach uczestniczyło nawet po 100 tysięcy pielgrzymów. W tym roku z powodu zagrożenia wirusem w sanktuarium modliła się niewielka grupa wiernych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42r35y

Podziel się opinią

Share
d42r35y
d42r35y
Więcej tematów