Trwa ładowanie...

Abp Jędraszewski mówi o "ideologii singli". Klaudia Jachira komentuje: "Przecież księża żyją w pojedynkę"

- Kościół powinien na początku odnieść słowa abp. Jędraszewskiego do samego siebie i zapytać o to, w jaki sposób radzą sobie księża, skoro życie w pojedynkę jest takie niebezpieczne. Jak Kościół odnosi się do ich sytuacji? - pyta w rozmowie z Wirtualną Polską posłanka Klaudia Jachira.

Abp Jędraszewski mówi o "ideologii singli". Klaudia Jachira pyta, jak odniósłby się zatem do sytuacji księżyAbp Jędraszewski mówi o "ideologii singli". Klaudia Jachira pyta, jak odniósłby się zatem do sytuacji księży
d3h9p2i
d3h9p2i

Arcybiskup Marek Jędraszewski w niedzielę, podczas kazania w Kalwarii Zebrzydowskiej, stwierdził, że "co jakiś czas w myśli europejskiej pojawiają się koncepcje takiego życia człowieka, według których powinien on być całkowicie izolowany wobec innych, żyjący własnym tylko życiem, skoncentrowanym na samym sobie". Według krakowskiego arcybiskupa źródłem takich postaw są nowe ideologie - "singli", "LGBT" oraz "gender".

Jędraszewski przekonywał, że "pełnię życia osiąga się w życiu rodzinnym" i ostrzegał, że "ideologia singli" każe żyć człowiekowi jak samotna wyspa.

Metropolita stwierdził też, że kobieta i mężczyzna mają żyć dla siebie, a ich miłość ma być płodna. Mają żyć zgodnie z tym, co przysięgają sobie w sakramencie małżeństwa i aż do śmierci.

Abp Jędraszewski mówi o "ideologii singli". "Księża żyją przecież w pojedynkę"

O skomentowanie słów abp. Jędraszewskiego Wirtualna Polska poprosiła posłankę Klaudię Jachirę.

d3h9p2i

- Kościół powinien na początku odnieść słowa abp. Jędraszewskiego do samego siebie i zapytać o to, w jaki sposób radzą sobie księża, skoro życie w pojedynkę jest takie niebezpieczne - mówi Jachira. I podkreśla, że księża żyją w Polsce w celibacie, nie mają rodziny i nie zawierają związków małżeńskich. - Jak Kosciół odnosi się zatem do ich sytuacji? - pyta Jachira.

- Jestem pięć lat po apostazji i mnie te słowa nie dotyczą. Nie mam również prawa komentować życia innych. Niech każdy żyje tak, jak chce, z kobietą, mężczyzną, w związku formalnym lub nieformalnym - mówi Jachira.

Profesor Dudek o rekonstrukcji. "Kaczyński nie powtórzy tego błędu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3h9p2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9p2i
Więcej tematów