Trwa ładowanie...
d2ou1jq

Abp Gocłowski przeciwny podsycania emocji

Metropolita gdański ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski przestrzegł przed niepotrzebnym podsycaniem emocji związanych z dramatyczną sytuacją na polskim rynku zbóż i w Stoczni Szczecińskiej.

Share
d2ou1jq

Środowy gość radiowych Sygnałów Dnia zaapelował do polityków o niewykorzystywanie desperacji różnych grup społecznych dla osiągnięcia własnych celów politycznych.

Arcybiskup Gocłowski uznał, że obecna sytuacja stoczniowców, którzy od kilku miesięcy nie otrzymali należnych im pieniędzy, jest skandalem, który trzeba natychmiast rozwiązać. Z kolei, komentując wysypywanie importowanego zboża przez polityków Samoobrony, metropolita gdański powiedział, że działania te świadczą o zupełnym braku odpowiedzialności politycznej tych osób.

Odnosząc się do propozycji wysyłania polskiego zboża głodującym w Afryce, rozmówca Sygnałów Dnia powiedział, że idea wspomożenia potrzebujących jest zawsze dobra, lecz nie wiadomo czy równie dobra będzie jej realizacja.

Z pomysłem takim wystąpił – m.in. - metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń, który chce przeprowadzić w niedzielę wśród swoich diecezjan zbiórkę pieniędzy, za które u polskich rolników zakupione zostanie zboże. Tak uzyskane zapasy przekazane zostaną głodującym w Afryce. (mag)

d2ou1jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ou1jq
d2ou1jq
Więcej tematów