Trwa ładowanie...
d3od55t
d3od55t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Abp Gocłowski: ks. Jankowskiego zastąpi ktoś godny

Na stanowisku proboszcza parafii św. Brygidy w Gdańsku ks. prałata Henryka Jankowskiego zastąpi ktoś godny, kto zna środowisko - powiedział w środę w Warszawie dziennikarzom metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski przed obradami Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3od55t

Abp Gocłowski nie chciał ujawnić, kim będzie ta osoba. Jest w tej sprawie komunikat - zapowiedział.

Na pytanie co sądzi o zapowiedzi złożenia przez ks. Jankowskiego odwołania od decyzji biskupa, gdański metropolita odparł, że nic o tym nie słyszał, ale jeśli tak jest, to ks. Jankowski ma do tego prawo. Prawo kanoniczne daje taką możliwość.

Abp Gocłowski, odpowiadając na pytanie dziennikarzy, czemu zaproponował ks. Jankowskiemu bycie rezydentem w parafii św. Brygidy, biskup oświadczył, że zrobił to, żeby prałat mógł się dobrze czuć. Szanujemy ludzi - dodał.

W oficjalnej informacji biura metropolity gdańskiego podano w środę, że ks. Henryk Jankowski zamieszka w domu parafialnym św. Brygidy, lub jeśli uzna za bardziej mu odpowiadające - w klasztorze sióstr brygidek, gdzie podjąłby obowiązki kapelana sióstr.

d3od55t

Podziel się opinią

Share

d3od55t

d3od55t
Więcej tematów