Trwa ładowanie...

Aborcja: Niemcy szykują projekt łagodzący przepisy dotyczące przerywania ciąży

Aborcja w Niemczech od dawna jest legalna. Teraz politycy szykują kolejne przepisy prawne, których celem jest ułatwienie reklamowania aborcji poprzez umieszczanie informacji o przeprowadzanym zabiegu np. na stronie internetowej kliniki.

Aborcja: Niemcy szykują projekt łagodzący przepisy dotyczące przerywania ciążyŹródło: iStock.com
d1qxl33
d1qxl33

Aborcja w Niemczech

Aborcja, czyli zabieg przerwania ciąży, w wielu krajach Europy jest legalna. W Niemczech aborcję można przeprowadzić do 12 tygodnia ciąży. Później jest ona możliwa tylko, jeśli jest efektem przestępstwa na tle seksualnym, zagraża życiu lub zdrowiu matki, a także kiedy dziecko posiada wrodzoną wadę genetyczną. Niemki spokojnie podchodzą do tematu aborcji i są z nim oswojone. Właśnie dlatego pomysł wprowadzenia nowych reguł nie wywołuje u nich oburzenia.

Aborcja – Niemcy szykują nowe przepisy

Aborcja w Niemczech nie może być reklamowana. Dotychczas nie można było przekazywać informacji dotyczącej aborcji w formie rażącej lub w celu osiągnięcia korzyści finansowej. Teraz przepis ten ma ulec liberalizacji. Najnowszy projekt zakłada, że aborcja będzie mogła być reklamowana np. poprzez informację na stronach internetowych klinik. To nie jedyna zmiana zaproponowana przez partię rządzącą.
CDU sugeruje utworzenie specjalnej bazy zawierającej informacje o tym, w których klinikach można dokonać aborcji. Rejestr, oprócz numerów telefonu oraz adresów klinik, ma zawierać również informacje dotyczące metod, jakimi dokonywana jest aborcja w danej placówce.

Reklamowana aborcja i refundowana antykoncepcja

Oprócz tego, że aborcja będzie mogła być w pewnym stopniu reklamowana, CDU proponuje jeszcze jedno ważne rozwiązanie. Partia rządząca chce, aby tabletki antykoncepcyjne dla kobiet były refundowane do 22. roku życia. Obecnie jest to granica 20. roku życia. Zdaniem polityków takie rozwiązanie pomoże uniknąć młodym kobietom niechcianej ciąży.

Rocznie w Niemczech dokonuje się około 100 tys. zabiegów przerwania ciąży. Jest to około 35 tys. aborcji mniej niż jeszcze w 2000 roku.

d1qxl33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qxl33
Więcej tematów