Trwa ładowanie...
d3gb1pp
d3gb1pp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
bałtyk

900 "morsów" z całego świata dało nura do Bałtyku

Około 900 "morsów" wzięło udział
we wspólnej kąpieli w Bałtyku wieńczącej dwudniowy V
Międzynarodowy Zlot Morsów Mielno 2008 (Zachodniopomorskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3gb1pp

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/zlot-morsow-nad-baltykiem-6038701188977281g )
Zlot “morsów” nad Bałtykiem

Jak powiedział pomysłodawca i rzecznik zlotu Hilary Kubsch, "kąpiących się było na pewno więcej niż 871 zarejestrowanych uczestników zlotu".

d3gb1pp

W chwili zanurzania się "morsów" w morzu temperatura Bałtyku wynosiła 4 stopnie Celsjusza, zaś powietrza 2 stopnie Celsjusza.

Przed wejściem do wody "morsy" po raz pierwszy w historii mieleńskiego zlotu chóralnie odśpiewały swój hymn, który specjalnie dla nich napisali: Ryszard Ulicki (słowa) i Grzegorz Pawelski (muzyka).

Na plażę "morsy" przyszły - również po raz pierwszy w historii imprezy - w barwnym korowodzie. Po wyjściu z morza czekał na nich 500-litrowy kocioł grzanego piwa, które uwarzyli szefowie kuchni z Hotelu Król Kazimierz z Kazimierza Dolnego i Sheraton Warsaw Hotel&Towers z Warszawy. Dla publiczności przygotowano 2 tys. porcji wojskowej grochówki.

Na mieleńskiej plaży obyły się w niedzielę również pokazy umiejętności psi zaprzęgów prowadzonych przez mistrza Europy w tej konkurencji Igora Tracza z Gdyni oraz pokaz ratownictwa morskiego z udziałem śmigłowca Marynarki Wojennej.

d3gb1pp

Na V Międzynarodowym Zlocie Morsów najliczniejszą reprezentację - 49 osób - wystawiło Stowarzyszenie Podlaskich Morsów.

Najliczniejszą rodziną "morsów" byli państwo Turkiewiczowie ze Swarzędza (5 osób). Tytuł najstarszego "morsa" zdobył w tym roku 72-letni Daniel Wojnowski z Gdyni, najmłodszego - 6-letni Grzegorz Turkiewicz ze Swarzędza. Najstarszą uczestniczką zlotu była 70- letnia Bożena Zalewska - Flont z Sopotu, najmłodszą - 7-letnia Dominika Lenc z Krakowa.

Najdłuższą trasę w drodze na mieleński zlot pokonali dwaj nowojorczycy Kelvin Kelly i Anthony Nastro mieszkający na Brooklynie.

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie odbywa się bez przerwy od 2004 r. Pomysł organizacji imprezy wziął się od cotygodniowych zimowych kąpieli w Bałtyku 20-osobowej grupy "morsów" z Koszalina i Bobolic.

d3gb1pp

W pierwszym zlocie wzięło udział 122 "morsów". Później liczba ta stale rosła. Druga edycja imprezy zgromadziła 301 uczestników, trzecia - 489, czwarta - 570. W tym roku było 871. Wójt gminy Mielno Zbigniew Choiński powiedział w niedzielę, że na następnym zlocie spodziewa się ponad 1000 "morsów".

W mieleńskiej imprezie brali udział mieszkańcy czterech kontynentów: Europy, Afryki, Azji i Ameryki Północnej.

d3gb1pp

Podziel się opinią

Share

d3gb1pp

d3gb1pp
Więcej tematów